Види обліку робочого часу. Запоріжжя

12 грудня 2023

✅Нині в Україні існує три види обліку робочого часу. Щоденний застосовується, якщо працівник має однакову тривалість добової роботи. Щотижневий використовується, коли тривалість щоденної роботи може бути неоднаковою, проте за тиждень працівник реалізує встановлену норму робочого часу – 24, 36 годин тощо, але не більше 40 годин.

Підсумований облік допускається на підприємствах, що працюють безперервно, а також у разі виконання окремих видів робіт, де за умовами виробництва не може додержуватися встановлена для певної категорії працівників стабільна щоденна або щотижнева тривалість робочого часу. Про це нагадали посадовці управління інспекційної діяльності у Запорізькій області під час семінару в транспортній компанії, який провели в рамках інформаційної кампанії «Трудовий договір: твій пасок безпеки у світі праці». Крім цього, інспектори звернули увагу на недопущення мобінгу та дискримінації працівників із ВІЛ/СНІД, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у трудових відносинах, і необхідність психосоціальної підтримки на робочих місцях.

✅Більше інформації про зміни в трудовому законодавстві під час воєнного стану шукайте на сайті Держпраці https://dsp.gov.ua/ та на порталі https://pratsia.in.ua/ .