Ви виробник засобів індивідуального захисту? Бажаєте дізнатись, що потрібно підготувати для введення в обіг нехарчової продукції?

05 вересня 2023

✍️Виробник – будь-яка фізична чи юридична особа (резидент чи нерезидент), яка виготовляє засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) або доручає його розроблення чи виготовлення та реалізує їх під своїм найменуванням або торговельною маркою.

Надання на ринку власної нехарчової продукції – будь-яке платне чи безоплатне надання ЗІЗ для розповсюдження чи використання на ринку України в процесі провадження господарської діяльності.

Отже, якщо ви є виробником ЗІЗ, вам потрібно дотримуватись таких вимог:

  • розробляти та виготовляти ЗІЗ відповідно до суттєвих вимог щодо безпеки та охорони здоров’я (встановлених додатком II до Технічного регламенту);
  • скласти необхідну технічну документацію (згідно з додатком III до Технічного регламенту);
  • провести належну процедуру оцінки відповідності або доручити її проведення відповідному органу з оцінки відповідності (в залежності від класифікації ЗІЗ відповідно до категорій ризиків);
  • скласти декларацію про відповідність ЗІЗ вимогам Технічного регламенту і нанести знак відповідності технічному регламенту;
  • нанести на ЗІЗ позначення типу, номер партії чи серійного номера, а також зазначити своє найменування, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстровану торговельну марку та контактну поштову адресу.

Для отримання детальної інформації щодо Технічного регламенту засобів індивідуального захисту та інших питань з державного ринкового нагляду, ви можете перейти за посиланням http://surl.li/fsohd.