У Петриківському районі виявлено 9 працівників допущених до роботи без оформлення трудового договору

19 липня 2021

У липні 2021 року інспекторами праці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області на території Петриківської селищної ради були проведені позапланові заходи зі здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю в частині виявлення неоформлених трудових відносин.

Під час інспекційних відвідувань у двох суб’єктів господарювання с. Єлизаветівка були встановлені факти допуску працівників до роботи без оформлення трудових відносин, а саме:

магазин «Продукти» дві продавчині здійснювали продаж продуктів харчування, алкогольних напоїв та тютюну і одна особа займалася розкладкою товару по магазину без відповідних документів на працевлаштування;

магазин «Продукти» та кафетерій інспектори праці зафіксували роботу семи працівників без оформлення трудових відносин.

У обох суб’єктів господарювання встановлені порушення вимог статті 21 та статті 24 Кодексу законів про працю України щодо укладення трудового договору, а саме допуску працівників до виконання трудових обов’язків без укладання трудового договору та надсилання до ДПС Повідомлення про прийняття працівників на роботу.

Держпраці нагадує, що допуск працівника до початку його роботи без укладення трудового договору є порушенням трудового законодавства.

Юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту).