У м. Кам’янське продовжується інформаційно-роз’яснювальна робота для неповнолітніх

18 березня 2021

На виконання окремого доручення Державної служби з питань праці України від 23.01.2020 № 537/2/4.6-ДП-20 «Щодо протидії найгіршим формам дитячої праці», фахівцем Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області (далі-Управління з питань праці) Євгенієм Топтуном здійснено інформаційно-роз’яснювальний захід у формі лекції для учнів Кам’янського вищого професійного училища з питань виконання законодавства про працю для неповнолітніх при впровадженні дуальної освіти.

Дуальна форма здобуття освіти – це спосіб здобуття освіти, що передбачає поєднання навчання осіб у закладах освіти (в інших суб’єктів освітньої діяльності) з навчанням на робочих місцях на підприємствах, в установах та організаціях для набуття певної кваліфікації на підставі договору. Договір про здобуття професійної (професійно-технічної) освіти за дуальною формою – тристороння угода, яка укладається у письмовій формі та регламентує відносини між здобувачем освіти, закладом освіти та суб’єктом господарювання .

Так, в ході лекції інспектор праці розкрив поняття трудовий договір, форми укладення трудового договору, зазначив також про документи, які громадянин повинен надати при укладенні трудового договору.

Учням повідомлено, про обов’язок роботодавця надати робоче місце, робочий одяг, чітко встановлені посадові обов’язки з урахуванням вимог законодавства.

Бурхливу реакцію слухачів викликала тема оплати праці. Учням надано інформацію про спосіб, терміни та гарантії виплати заробітної плати передбаченою законодавством України.

Учнями також отримано знання, про заборону використання їх праці, а саме:
1. Застосування праці осіб молодше вісімнадцяти років на важких роботах і на роботах з шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах;
2. Залучення осіб молодше вісімнадцяти років до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми; (ст.190 КЗпПУ)
3. Забороняється залучати працівників молодше вісімнадцяти років до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні (ст. 191КЗпПУ);

Під час лекції, було задано запитання, на які здобувачі та викладачі отримали повні та аргументовані відповіді.

Як, висновок учні зрозуміли, про необхідність дотримання законодавства про працю при впровадженні дуальної форми освіти, фахівцем донесено, що насамперед це захист їх інтересів.