У Кропивницькому проведено семінар стосовно безпеки при аварійному відключенні електропостачання в навчальних закладах, які опалюються водогрійними котлами

08 листопада 2023

Фахівець Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області провів семінар стосовно вимог безпеки при аварійному відключенні електропостачання для машиністів-кочегарів, які проводять опалення водогрійними котлами навчальних закладів м. Кропивницького.

Інспектор роз’яснив, що під час роботи кочегар (машиніст) має дотримуватися вимог внутрішнього розпорядку. Виконувати тільки необхідну роботу, передбачену виробничою інструкцією та нормативними документами. Сторонні особи допускаються у котельні тільки з дозволу адміністрації і у супроводі її представника. Палити дозволяється в спеціально відведених для цього місцях, обладнаних засобами пожежогасіння. Забороняється під час роботи вживати алкогольні напої. Не дозволяється спати під час чергування, зберігати постійні речі у приміщенні котельні.

Під час обслуговування котлів необхідно застосовувати відповідні засоби захисту, що запобігають дії на машиніста небезпечних або шкідливих факторів, до яких відносяться:

  •    обслуговування обладнання, що транспортує речовини підвищеної температури і тиску;
  •    обслуговування та огляд обладнання і приладів на висоті;
  •    підвищений рівень температури повітря, шуму та вібрації в приміщені котельні.

Під час аварійної зупинки котлів машиністам (кочегарам) необхідно:

  •    припинити подачу палива і повітря, різко ослабити тягу;
  •    негайно видалити з топки паливо, що горить (у виключних випадках, якщо це неможливо, горюче паливо залити водою, спостерігаючи, щоб струмінь не потрапив на стінки котла та обмурівку);
  •    після того, як горіння палива у топці припинено, відкрити на деякий час димову заслінку, а в ручних топках – топкові дверцята;
  •    виключити котел від головного паропроводу;
  •    пару випускати через трохи підняті запобіжні клапани або аварійний вентиль.

У випадку зупинки котла внаслідок загоряння сажі слід негайно припинити подачу палива і повітря у топку, припинити тягу, зупинивши димососи та вентилятори, повністю припинити димохід парою, після припинення горіння провентилювати топку.

У випадку виникнення в котельні пожежі працівники повинні негайно викликати пожежну охорону та вжити заходів до гасіння, не припиняючи спостереження за котлами. Якщо пожежа загрожує котлам і неможливо швидко її згасити, необхідно зупинити котли в аварійному порядку, евакуювати в безпечне місце персонал. У разі необхідності надати необхідну медичну допомогу потерпілим. Доповісти про те, що трапилося, керівнику.