У Дніпрі для студентів першого курсу провели семінар для підвищення рівня обізнаності з питань охорони праці

08 вересня 2023

👥Фахівцями Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці було проведено семінар для майбутніх фахівців в галузі харчової промисловості – студентів кафедри Харчових технологій Дніпровського державного аграрно-економічного університету» на тему: «Система управління охороною праці на підприємствах харчової промисловості».

В ході зустрічі інспектори надали роз’яснення стосовно змін у законодавстві з питань охорони праці, що пов’язані із введенням воєнного стану на території України, рекомендацій для здобувачів освіти, щодо вимог безпеки під час виконання робіт підвищеної небезпеки. Також було наведено приклади виробничого травматизму які частіше трапляються на виробництві у галузі харчової промисловості. Проаналізовано найбільш характерні види та причини настання нещасних випадків, а також основні заходи щодо їх не допущення.

Під час бесіди було наголошено на необхідності безумовного дотримання безпеки праці для здобувачів освіти під час проходження виробничої практики.

Доведено інформацію про обов’язковість проходження на підприємствах інструктажів з охорони праці та надалі при оформленні трудових відносин з роботодавцями проведення обов’язкових медичних оглядів.

Були також проведені консультації стосовно вимог Закону України «Про охорону праці» та нормативно-правових актів з охорони праці, які стосуються харчової галузі.

Завершуючи семінар, інспектор звернув увагу, що отримати більше інформації та консультуватись у зручний спосіб можна за допомогою інформаційного порталу https://www.pratsia.in.ua.