Триває інформаційно-роз’яснювальна робота про необхідність проведення профілактичних заходів, які направлені на недопущення інфікування та поширення захворювання серед медичних працівників на COVID-19

26 квітня 2022

Станом на 25 квітня 2022 року до Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 337 (далі – Порядок) надійшло 7038 повідомлень про нещасний випадок/гостре професійне захворювання (отруєння) при встановлених фактах інфікування медичних працівників на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, з них смертельних – 67.

За період з 05.04.2022 по 25.04.2022 захворювання зі смертельним наслідком не реєструвалися.
Завершено проведення 65 спеціальних розслідувань по захворюванням зі смертельним наслідком, розслідування 2 випадків триває.

За результатами роботи комісій визнано, що у 57 випадках захворювання зі смертельним наслідком не пов’язані з виробництвом, а у 8 випадках – пов’язані з виробництвом.

Захворювання зі смертельним наслідком, пов’язані з виробництвом, сталися у Комунальному некомерційному підприємстві “Криворізька інфекційна лікарня № 1” Криворізької міської ради; Комунальному некомерційному підприємстві “Міська клінічна лікарня № 4” Дніпровської міської ради; Комунальному некомерційному підприємстві “Міська клінічна лікарня № 6” Дніпровської міської ради; Комунальному некомерційному підприємстві «П`ятихацький районний центр первинної медико-санітарної допомоги» П`ятихацької районної ради Дніпропетровської області; Комунальному некомерційному підприємстві “Синельниківський центр первинної медико-санітарної допомоги” Синельниківської міської ради; Комунальному підприємстві “Дніпропетровська обласна клінічна лікарня імені І.І. Мечнікова” Дніпропетровської обласної ради.

На цей час найбільшу кількість випадків інфікування медичних працівників на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, зареєстровано в наступних закладах охорони здоров`я:
Комунальне підприємство “Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Дніпропетровської обласної ради – 489;
Комунальне підприємство “Дніпропетровська обласна клінічна лікарня імені І.І. Мечнікова” Дніпропетровської обласної ради – 360;
Комунальне некомерційне підприємство “Міська клінічна лікарня № 4” Дніпровської міської ради – 233;
Комунальне некомерційне підприємство “Міська клінічна лікарня № 9” Дніпровської міської ради – 181;
Комунальне некомерційне підприємство “Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги” Дніпровської міської ради – 163;
Комунальне некомерційне підприємство “Міська дитяча клінічна лікарня № 6” Дніпровської міської ради – 140;
Комунальне некомерційне підприємство “Криворізька міська лікарня № 7” Криворізької міської ради – 119;
Комунальне підприємство «Слобожанська центральна лікарня» Слобожанської селищної ради – 107;
Комунальне підприємство “Криворізька міська клінічна лікарня № 2” Криворізької міської ради – 106;
Комунальне некомерційне підприємство “Міська клінічна лікарня № 21 ім. проф. Є.Г. Попкової” Дніпровської міської ради – 95.

На цей час завершено 6715 розслідувань, з яких 347 – пов’язані з виробництвом, 6368 – не пов’язані.
За результатами завершених розслідувань причини захворювань розподілилися наступним чином:
– 6368 випадків – зараження в побуті або при контакті зі співробітниками закладу, що не пов’язано з ліквідацією епідемії та запобіганням поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та лікуванням пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2;
– 5 випадків – невикористання робітниками засобів індивідуального захисту при їх наявності;
– 108 випадків – порушення робітниками інструкцій з охорони праці та посадових інструкцій;
– 36 випадків – особиста необережність потерпілих;
– 198 випадків віднесено до інших психофізіологічних причин, серед яких: інфікування внаслідок відсутності інформації про хворобу пацієнта, які знаходяться в інкубаційному періоді або хворіють безсимптомно; інфікування внаслідок високого психоемоційного та фізіологічного навантаження при роботі в осередках з великою кількістю хворих висококонтагіозною інфекцією.

У закладах охорони здоров’я, в яких було зареєстровано найбільшу кількість випадків захворювань медичних працівників, складено плани заходів щодо усунення організаційних та технічних причин інфікування медичних працівників на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, та заходів із запобігання поширенню гострою респіраторною хворобою COVID-19 при виконанні посадових обов’язків.
Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області здійснює контроль за їх виконанням.