Семінар з питань безпечної експлуатації електроустановок споживачів з представниками гірничо-збагачувального комбінату

28 червня 2023

Підставою для проведення Південно-Східним міжрегіональним управлінням Державної служби з питань праці такого семінару стало настання нещасного випадку з тяжким наслідком з працівником підприємства під час виконання робіт в електроустановці за нарядом-допуском.

Під час семінару з інженерно-технічним складом підприємства розглянули питання щодо виконання організаційних заходів, що убезпечують працівників під час роботи, а також якими  досягається безпека  робіт в електроустановках.

В ході семінару обговорили питання щодо призначення відповідальних осіб з безпеки робіт, що виконуються в електроустановках, а саме: працівників, які видають наряд, розпорядження; працівників, які дають дозвіл на підготовку робочого місця; працівників, які готують робоче місце, допуск; працівників, які допускають до роботи (допускачів) та керівників робіт.

Під час проведення семінару інженерно-технічному складу підприємства  запропонували провести із залученням представників Держпраці практичні заняття, тренінги з електротехнічними працівниками підприємства щодо визначення достатності і правильності зазначених у наряді – допуску заходів безпеки, призначення якісного і кількісного складу бригади і призначення працівників, відповідальних за безпечне виконання робіт, а також за відповідність груп з електробезпеки працівників, які зазначені в наряді, роботі, що виконується.

Через введення воєнного стану в Україні, приділялась увага питанню щодо дій працівників при оголошенні повітряної тривоги, дотримання плану евакуації персоналу у разі виникнення такої необхідності, а також порядку дій працівників у разі радіаційної небезпеки.

Учасникам заходу нагадали про можливість отримання корисної та необхідної інформації про трудові відносини  у воєнний час, організацію безпечного ведення робіт, створення безпечних та здорових умов праці на інформаційному порталі https://pratsia.in.ua