Семінар з працівниками ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»: попередження випадків виробничого травматизму та забезпечення безпеки на робочому місці

22 березня 2024

З метою попередження випадків виробничого травматизму фахівцями відділу нагляду у гірничодобувній промисловості у Криворізькому регіоні управління гірничого нагляду за участю спеціалістів Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області було проведено семінар з працівниками ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Під час зустрічі з керівниками та працівниками виробничих дільниць були обговорені питання вжиття заходів щодо попередження нещасних випадків та їх приховування, дотримання вимог безпеки під час експлуатації обладнання.

Під час семінару з інженерно-технічним складом підприємства обговорено, що попередження виробничого травматизму великою мірою залежить від свідомості кожного працівника. У свою чергу кожен роботодавець, що використовує найману працю, повинен першочергово бачити не лише прибутки та матеріальну вигоду, а й дбати про тих людей, які їх створюють.

До учасників семінару доведено інформацію щодо аналізу потенційних носіїв небезпеки, що призводять до трагічних наслідків. Так, можна визначити основні причини нещасних випадків на виробництві, а саме: порушення трудової дисципліни, невиконання вимог інструкції з охорони праці, невиконання посадових обов’язків. Фахівцями було наголошено, що на підприємствах, де заходи з охорони праці не є одноразовою акцією, нещасні випадки з працівниками трапляються вкрай рідко. Основним шляхом до зменшення виробничого травматизму є створення на кожному робочому місці безпечних і нешкідливих умов праці та проведення інструктажів з охорони праці. Під час останніх кожен працівник має бути особливо уважним, не соромитись ставити запитання, не відбувати цю процедуру формально, у разі необхідності звертатися за консультаціями до відповідальних осіб з охорони праці підприємства.

Під час заходу також приділили увагу змінам до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві згідно з постановою Кабінету Міністрів від 20 січня 2023 року № 59.

Нагадали про необхідність обов’язкового переміщення працівників підприємства до найближчого укриття під час повітряної тривоги.

На завершення зустрічі учасників семінару було поінформовано про можливість отримання консультаційної підтримки з питань трудових відносин, оплати праці, обліку робочого часу, організації безпечного ведення робіт, створення безпечних та здорових умов праці на інформаційному порталі Держпраці https://pratsia.in.ua