Роз’яснено дотримання вимог безпеки праці під час проведення комплексу осінньо-польових робіт у Кропивницькому районі

30 жовтня 2024

Фахівець управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області провів роз’яснювальну роботу з працівниками одного із сільськогосподарських підприємств у Кропивницькому районі щодо дотримання вимог безпеки під час проведення комплексу осінньо-польових робіт.

Наголошено, що травмонебезпечними професіями є трактористи, механізатори, підсобні працівники, водії та сторожі. Основним завданням заходів та засобів з охорони праці в сільському господарстві є створення для працівників здорових, безпечних умов праці, попередження та профілактика виникнення професійних захворювань, нещасних випадків та аварій, пов’язаних із виробничими процесами, тобто захист працюючих від впливу шкідливих та небезпечних виробничих факторів (чинників) – фізичних, хімічних, біологічних та психофізичних, а також доведено до відома про запровадження програми психосоціальної підтримки на робочому місці.

Акцентовано увагу на дотриманні вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки під час проведення робіт відповідно до вимог НПАОП 01.0-1.02-18 «Правила охорони праці у сільськогосподарському виробництві» та НПАОП 0.00-1.62-12 «Правила охорони праці на автомобільному транспорті».   

Вказано, що працівникам необхідно проводити навчання з охорони праці та перевірку знань щодо дотримання правил безпечного виконання робіт, а також обов’язково провести інструктажі з охорони праці та забезпечити працівників засобами індивідуального захисту.

Наголошено, що перед початком посівної повинні бути розроблені та затверджені технічні/технологічні карти (схеми) робіт, з усіма аспектами безпечної організації виробничих процесів, у тому числі руху та розміщення машин, агрегатів, транспортних засобів, зон відпочинку на полях, руху транспорту по території підприємства, вантажно-розвантажувальних робіт тощо.

При виконанні ґрунтообробних, посівних робіт слід керуватися вимогами, викладеними виробниками в технічній документації (описах, паспортах, інструкціях з експлуатації) використовуваних засобів мобільної сільськогосподарської техніки та технологічного устаткування.

Не допускати до експлуатації трактори, сільськогосподарські машини та агрегати, що не відповідають вимогам безпеки. 

Огородити захисними кожухами рухомі, обертові частини машин (карданні, ланцюгові, пасові, зубчасті та інші передачі).