Проведений превентивний захід на одному з ремонтних підприємств Дніпропетровської області

28 листопада 2023

Фахівці відділу з питань безпеки праці східного регіону управління інспекційної діяльності в Дніпропетровській області провели превентивний захід на одному з ремонтних підприємств Дніпропетровської області

Під час заходу фахівці відділу акцентували про необхідність виконання вимог безпеки і охорони праці під час виконання робіт з обробки металу на верстатах згідно з НПАОП 0.00-1.71-13 «Правила охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями» та НПАОП 0.00-1.68-13 «Правила охорони праці під час холодного оброблення металів». Ці правила поширюються на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності, організаційно-правової форми та виду діяльності. Окрім того, додаткові вимоги, викликані особливостями конструкції та умов експлуатації металообробних верстатів, вказуються в нормативно-технічній документації.

Нагадали, що під час виконання робіт на верстатах робоче місце необхідно утримувати в чистоті та не захаращувати. Видаляти металеву стружку з верстата необхідно за допомогою відповідних пристроїв (гачків, щіток). Забороняється прибирати стружку руками.

Зону обробки універсальних токарних верстатів, призначених для обробки заготовок діаметром до 630 мм включно, необхідно огороджувати захисним пристроєм (екраном).

Затискні патрони універсальних токарних та токарно-револьверних верстатів повинні мати рухомі огородження.

Звернули увагу працівників до важливості дотримання інструкцій з охорони праці та вимог статті 14 Закону України «Про охорону праці». Додатковий акцент було зроблено профілактичним заходам запобігання нещасних випадків на виробництві та недопущення прихованих випадків травмування.

Наприкінці зустрічі поінформували про переваги задекларованої праці та неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення належним чином трудових відносин, роз’яснили особливості й переваги функціонування системи «Інтерактивний інспектор», та повідомили про можливість отримати відповіді на поширені питання з трудового законодавства та безпеки праці на інформаційному порталі https://pratsia.in.ua.