Проведено семінар з працівниками ТОВ “ТЕХНОЛИСТ” щодо вимог безпеки під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт
04 липня 2024З метою роз’яснення вимог безпеки під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт за допомогою машин і механізмів, а також попередження виробничого травматизму посадовими особами Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, проведено семінар з працівниками ТОВ “ТЕХНОЛИСТ”.
Під час зустрічі фахівці міжрегіонального управління проконсультували працівників підприємства стосовно дотримання вимог безпеки під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт, робіт на висоті, експлуатації машин і обладнання підвищеної небезпеки.
Також інспектори зауважили, що на місцях проведення згаданих робіт повинна забезпечуватися можливість руху транспортних засобів та засобів механізації. Працівники, які допускаються до вантажно-розвантажувальних робіт повинні обов`язково пройти спеціальне навчання, навчання з питань охорони праці, інструктажі на робочих місцях, періодичний медогляд. Посадовці наголошують підприємцям, що при виконанні вантажно-розвантажувальних робіт робітники повинні бути забезпечені спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту. Усі засоби індивідуального захисту працівників повинні відповідати вимогам законодавства.
Відповідальним особам та працівникам, задіяним у вантажно-розвантажувальних роботах окреслено «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання».
З присутніми обговорено алгоритм безпечного виконання вантажно-розвантажувальних робіт за допомогою механізмів, що крутяться та обертаються, а також акцентовано увагу на обов’язковому проведенні технічних оглядів та експертиз вантажно-підіймальних кранів та машин тощо.
Під час семінару фахівці міжрегіонального управління проінформували працівників підприємства стосовно обов’язкової наявності проєктно-технічної документації, реєстрації й технічних оглядів, утримання та обслуговування технологічних транспортних засобів, що використовуються на підприємстві. Також було зазначено, що згідно з наказом по підприємству розробляються, затверджуються роботодавцем та вивішуються схеми стропування вантажів і перелік вантажів, які завантажуються або розвантажуються із зазначенням їх маси.
Фахівці Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці провели роз`яснення щодо психосоціальної підтримки на робочому місці.
На завершені зустрічі нагадали присутнім про можливість отримання необхідної та актуальної інформації на сайті Державної служби України з питань праці у рубриці «Рекомендації для роботодавців та працівників на період воєнного стану» та на інформаційному порталі https://pratsia.in.ua.