Проведено семінар з метою запровадження Психосоціальної підтримки працівників

11 червня 2024

У місті Павлоград проведено семінар на одному з промислових підприємств задля запровадження психосоціальної підтримки на робочому місці. У ході семінару розглянуті наступні питання:

  • Чому важливо запровадити психосоціальну підтримку?
  • Які наслідки бувають за її відсутності?
  • На що впливає психосоціальна підтримка?
  • Які кроки потрібні для запровадження ?
  • Які основні методики збору інформації?
  • Яка ціна запровадження психосоціальної підтримки?

Важливість психосоціальної підтримки важко переоцінити бо найбільші витрати для будь-якого бізнесу спричиняють психологічні проблеми співробітників. Психофізіологічні чинники можуть призводити до головного білю, втрата концентрації  або роздратованість внаслідок чого люди помиляються.

Ситуацію ще додатково погіршує також воєнний стан. Що спричиняє підвищений рівень стресу та напруги. Перебуваючи постійно у тривожному стані людина не здатна показати весь свій потенціал і це зменшує  прибуток підприємства. Наступна проблема це зниження імунітету на основі хронічного стресу через що збільшується кількість лікарняних та плинність кадрів.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я  через тривогу і депресію підприємства втрачають великі суми в продовж року. Також  ВООЗ  надавали інформацію що кожен витрачений долар на психосоціальну підтримку окупається в розмірі від 3 до 5 доларів. Це зумовлене тим, що зменшується кількість лікарняних, кількість пропусків, збільшується ефективність кожного робітника та зменшуються  витрати на навчання нових працівників.

Тому запровадження програм психосоціальної підтримки на робочих місцях  варте усіх зусиль.