З представниками лікарень м. Кривого Рогу проведено нараду з питань безпечної експлуатації кисневого обладнання в медичних закладах

09 вересня 2021

На виконання окремого доручення т.в.о. Голови Держпраці від 03.09.2021 № Д-321/1/504-21, 07.09.2021 року фахівцями відділу нагляду в промисловості та за об’єктами підвищеної небезпеки у м. Кривий Ріг управління гірничого нагляду, нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки за участю представників лікарень міста Кривого Рогу було проведено нараду з питань безпечної експлуатації кисневих балонів, систем централізованої подачі медичного кисню, кисневих станцій та систем трубопроводів з киснем закладів охорони здоров’я першої і другої черги та резервних закладів охорони здоров’я для надання медичної допомоги хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.

З метою попередження настання нещасних випадків та аварійних ситуацій увагу учасників було зосереджено на заходи щодо підготовки кисневого обладнання лікарень до безперебійної роботи в умовах погіршення епідеміологічного стану, у тому числі під час осінньо-зимового періоду. Представники медичних закладів отримали інформаційно-методичні матеріали щодо безпечної експлуатації кисневих балонів і систем трубопроводів з киснем закладів охорони здоров’я, в яких викладено основні вимоги, які необхідно дотримуватись під час експлуатації кисневого обладнання.

Разом з тим, для учасників заходу була проведена інформаційно-роз’яснювальна робота щодо профілактики і пом’якшення наслідків поширення COVID-19 на робочому місці.

На завершені зустрічі фахівці Держпраці вкотре наголосили на обов’язковому дотриманні вимог нормативно-правових актів з охорони праці при виконанні обов’язків в закладах охорони здоров’я. Та, в свою чергу, нагадали про відкритість управління у разі необхідності методично-консультативної підтримки.