Проведено нараду з працівниками ТОВ «ЕКОСПЕЦТРАНС»

03 серпня 2022

Фахівцями відділу нагляду в промисловості та за об’єктами підвищеної небезпеки у м.Кривий Ріг управління гірничого нагляду, нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області за участю представників Криворізького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області проведено нараду та інформаційно-роз’яснювальну роботу з працівниками ТОВ «ЕКОСПЕЦТРАНС».
ТОВ «Екоспецтранс» засновано у 2004 році. Підприємство займається збиранням побутових відходів з територій контейнерних майданчиків багатоквартирних житлових будинків та домоволодінь приватного сектору, приватних підприємств та інших об’єктів м. Кривого Розі з подальшим розміщенням їх на спеціальних полігонах.
Метою заходу було надання консультативної допомоги щодо організації безпечного виконання робіт під час збирання, транспортування та розміщення побутових та будівельних відходів у спеціально відведених місцях та запобігання випадкам травмування працівників суб’єкта господарювання під час дії воєнного стану.
Під час заходу було акцентовано увагу представників підприємства на важливості внесення змін в організацію безпечного виконання робіт безпосередньо в місцях збирання та розміщення відходів, необхідність внесення в посадові інструкції та інструкції з охорони праці за професіями та видами робіт додаткових заходів з урахуванням виконання робіт та експлуатації машин, механізмів в умовах воєнного стану, шляхи евакуації і дії працівників при :отриманні сигналів «повітряна тривога», знаходження підозрілих та вибухонебезпечних предметів, виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з можливими артобстрілами (авіаударами).
В процесі діалогу було також зазначено, що процеси біохімічного розкладання відходів, які супроводжується підвищенням температури, здатні призвести до самозаймання полігонів (сміттєзвалищ). Інспектори Держпраці наголосили на необхідності дотримання технологічних регламентів захоронення твердих побутових відходів з метою недопущення подібних випадків.
Наприкінці бесіди було рекомендовано посилити контроль з боку фахівців служб охорони праці за виконанням відповідальними посадовими особами підприємства профілактичних заходів щодо попередження настання нещасних випадків та аварій на виробництві.