Продовжується роз’яснювальна робота на підприємствах будівельної галузі

13 вересня 2023

✅Фахівці Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці провели нараду з працівниками підприємства будівельної галузі міста Кривого Рогу щодо безпеки на будівельних майданчиках та недопущення прихованого травматизму.

В ході наради фахівці міжрегіонального управління  зазначили, що будівництво є однією з найбільш травмонебезпечних галузей виробництва. На будівельному майданчику є різні небезпечні й шкідливі виробничі фактори: рухомі машини та механізми; рухливі й переміщувані частини виробничого обладнання; підвищена запиленість та загазованість повітря робочої зони; підвищена або знижена температура повітря робочої зони та поверхонь обладнання; підвищений рівень шуму і вібрації на робочому місці; підвищене значення напруги електричного кола, замкнення якої може статися через тіло людини; відсутність або недолік освітленості; розташування робочого місця на значній висоті відносно поверхні землі (підлоги), фізичні перевантаження та інші чинники. Вплив небезпечних факторів часто призводить до травм при порушенні технологічних процесів, техніки безпеки й дисципліни праці, при незадовільній організації робіт.

✅Також фахівці міжрегіонального управління нагадали, що основою для високопродуктивної та безпечної праці, попередження можливих небезпек і забезпечення санітарно-гігієнічного обслуговування будівельників і обслуговуючого персоналу є: правильна організація будівництва та виконання робіт; організація складування матеріалів і деталей; організація будівельного майданчика і проходів; забезпечення нормального робочого та аварійного освітлення робочого майданчика; організація технічного нагляду за станом механізмів, кранових шляхів, обладнання; проведення систематичного інструктажу обслуговуючого персоналу; обов’язкова огорожа всіх майданчиків і сходів, а також обертових і рухомих частин кранів; постійний контроль за справністю механізмів, укомплектування кранів справними інструментами; дотримання правил експлуатації кранів; застосування сигналізації, забезпечення електробезпеки.

Увагу посадових осіб підприємства було акцентовано на тому, що найважливішим питанням техніки безпеки на будівельному майданчику є визначення меж зон з постійно або потенційно діючими небезпечними виробничими факторами. При виконанні будівельно-монтажних робіт в цих зонах слід здійснювати організаційно-технічні заходи, що забезпечують безпеку працівників.

✅Наприкінці зустрічі фахівці міжрегіонального управління нагадали, що більше інформації з питань безпеки праці та трудових відносин під час дії воєнного стану можна отримати на інформаційному порталі https://pratsia.in.ua/.