Про проблемні питання щодо організаційного забезпечення проведення вибухових робіт говорили з підприємцями Криворіжжя

30 квітня 2021

Державний нагляд у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення є одним з напрямків діяльності Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області.

З метою висвітлення проблемних питань щодо організаційного забезпечення проведення вибухових робіт, зокрема, оформлення документів дозвільного характеру, свідоцтв на придбання та зберігання вибухових матеріалів, відділом нагляду у гірничодобувній промисловості у м. Кривий Ріг проведена нарада з керівниками та спеціалістами підприємств, що здійснюють поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення: ПАТ «ПВП «Кривбасвибухпром», ПрАТ «Інтервибухпром», ТОВ «Укртехноальянс», ТОВ «СВП «Криворіждорвибухпром».

Під час наради обговорювалися зміни, внесені до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 26 жовтня 2011 р. № 1107, стосовно діяльності, пов’язаної з виготовленням, випробуванням, транспортуванням, зберіганням та використанням промислових вибухових матеріалів та їх знешкодженням.

Нарада пройшла у формі конструктивного діалогу, спрямованого на досягнення взаєморозуміння та посилення комунікації між зацікавленими сторонами.

Наприкінці наради заступник начальника управління – начальник відділу нагляду у гірничодобувній промисловості у м. Кривий Ріг ГУ Держпраці Олександр Волохов наголосив на обов’язковому дотриманні вимог нормативно-правових актів з охорони праці та неухильному дотриманні протиепідемічних карантинних обмежень і рекомендацій на робочих місцях.