Про охорону об’єктів поверхні в умовах шкідливого впливу гірничих робіт
10 листопада 2025Фахівці відділу нагляду за геолого-маркшейдерськими роботами та переробкою корисних копалин у Криворізькому регіоні управління гірничого нагляду провели нараду з представниками маркшейдерського, геологічного, проєктного відділів шахт «Ювілейна» та ім. Фрунзе ПрАТ «Суха балка». Серед розглянутих питань були забезпечення заходів охорони об’єктів поверхні в умовах шкідливого впливу гірничих робіт, порядок узгодження та затвердження заходів охорони, а також відповідальність за порушення вимог законодавства і контроль за їх дотриманням.
Основна увага була приділена Вимогам щодо забезпечення заходів охорони об’єктів поверхні в умовах шкідливого впливу гірничих робіт, затвердженим наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 11.12. 2020 № 2602 і зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 2 лютого 2021 р. за № 138/35760. Цей документ визначає процедуру здійснення заходів, спрямованих на дотримання суб’єктами правовідносин у сфері користування надрами вимог гірничого законодавства та законодавства про надра стосовно забезпечення безпеки людей, майна, споруд і навколишнього природного середовища під час користування надрами, зокрема, узгодження та затвердження заходів охорони об’єктів поверхні та гірничих виробок від шкідливого впливу гірничих робіт, обумовленого зрушенням і деформацією гірських порід і земної поверхні (підробки), отримання погодження на проведення підготовчих виробок у запобіжних ціликах, а також на ведення в них очисних робіт.
Фахівці відділу підкреслили, що Вимоги поширюються на суб’єктів господарювання, які розробляють родовища твердих корисних копалин, а також інших суб’єктів господарювання, які здійснюють проєктування, будівництво (реконструкцію) й експлуатацію будівель, споруд та інших об’єктів на площах залягання корисних копалин загальнодержавного значення, та власників таких об’єктів. Також ішлося про необхідність дотримання законодавчих вимог, зокрема, щодо своєчасного планування та ведення гірничих робіт з метою запобігання шкідливому впливу на об’єкти поверхні, а також щодо врегулювання спірних питань у сфері користування надрами, які стосуються зменшення такого впливу. Крім того, фахівці нагадали про необхідність постійного контролю з боку керівництва комбінату та маркшейдерської служби під час проведення технологічних вибухових робіт за станом гірничодобувних підприємств та їх об’єктів, що ведуть видобуток корисних копалин відкритим способом у межах можливого впливу підземних гірничих робіт.
Додаткова інформація, відповіді на найпоширеніші запитання та корисні рекомендації щодо застосування законодавства про працю, охорону та гігієну праці доступні на інформаційному порталі www.pratsiа.in.ua .
