Практичний воркшоп з трудового права проведено для студентів Донецького державного університету внутрішніх справ

17 листопада 2023

📢В рамках вивчення навчальної дисципліни «Трудове право» для здобувачів вищої освіти Донецького державного університету внутрішніх справ було проведено воркшоп «Трудові правовідносини і оплата праці в умовах воєнного стану».

Спікерами заходу виступили завідувач кафедри цивільного, трудового права та права соціального забезпечення та начальник відділу з питань праці західного регіону управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області.

Мета воркшопу спрямована навчити учасників виявляти порушення норм чинного законодавства та оформляти відповідні документи (акти, приписи, протоколи) при проведенні перевірок роботодавців.

В ході заходу було висвітлено юридичні аспекти відповідальності роботодавців за порушення норм трудового законодавства. Зокрема, за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору або оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання ним роботи повний робочий час, законодавчі аспекти працевлаштування неповнолітніх, про ризики дискримінації мобінгу на роботі, своєчасності та повноти виплати заробітної плати та наявність її заборгованості, недотримання соціальних мінімальних гарантій громадян діючим законодавством.

Студенти ознайомилися з переліком питань порядку проведення заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання суб’єктами господарювання вимог законодавства про працю.

Спікери наголосили, що у разі порушення норм чинного законодавства для роботодавців передбачено адміністративну, фінансову та кримінальна відповідальність, яка діє навіть в умовах воєнного стану та стосуються всіх установ, підприємств та організацій незалежно від форми власності.

Студенти опрацювали в командах фабули порушень відповідно до скарг працівників та склали відповідні акти, протоколи про адміністративне порушення за допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору та припис про усунення виявлених порушень законодавства про працю. Опрацювали логічні завдання щодо оплати праці, визначили пріоритетність гарантійних і компенсаційних виплат для працівників.

Учасники воркшопу наголосили на важливості здобуття практичних навичок, що сприяє підготовці затребуваних висококваліфікованих фахівців на ринку праці.