Пам’ятка роботодавцю: як створити безпечні й здорові умови праці

12 січня 2022

Уклали трудовий договір із найманим працівником? Подбайте про належні, безпечні й здорові умови праці, запобігайте нещасним випадкам і професійним захворюванням. Нагадаємо, як правильно це зробити.

Що таке «умови праці»?
Усе, що впливає на стан здоров’я й працездатність працівника. Це робоче місце, стан технологічних процесів, устаткування й інших засобів виробництва, стан засобів колективного та індивідуального захисту, санітарно-побутові умови.

Умови праці безпечні, якщо вплив на працівника небезпечних і шкідливих виробничих чинників усунено або їхнє значення не перевищує гранично допустимих рівнів.

Повну відповідальність за забезпечення належних, безпечних і здорових умов праці несе роботодавець і робить це власним коштом.

Виграють усі сторони – і роботодавець, і працівник. Адже ви уникаєте витрат і збитків через можливі зупинки виробництва, тривалу відсутність працівника на роботі, компенсації на лікування й реабілітацію, а також навчання нових працівників. Враховуйте й непрямі витрати: шкоду для репутації в разі нещасних випадків, зниження мотивації працівників, плинність кадрів.

Нижче – перелік заходів, які має вжити роботодавець.

Читайте також:

Як працівнику перевірити оформлення трудових відносин і сплату страхових внесків роботодавцем

Як правильно оформити неповнолітнього працівника

Трудовий чи цивільно-правовий договір: який варіант обрати працівнику?

Електронна трудова книжка: про що варто знати роботодавцям і працівникам?

Що потрібно знати роботодавцю про працю вагітних жінок і працівників із дітьми?

Повернутись на сторінку “Подолання незадекларованої праці”.

За додатковою інформацією звертайтеся до Державної служби України з питань праці.

Кампанія «Виходь на світло!» реалізується за підтримки проєкту «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні», який фінансується ЄС та виконується Міжнародною організацією праці

За матеріалами: Держпраці