Неповний робочий день для осіб з інвалідністю. Запоріжжя

27 листопада 2023

Посадовці управління інспекційної діяльності у Запорізькій області взяли участь в інформаційному семінарі для безробітних осіб з інвалідністю, який відбувся в Запорізькій філії Запорізького обласного центру зайнятості.

Серед іншого увага була приділена додатковим гарантіям для таких осіб, визначеним у Кодексі законів про працю України. Зокрема, стаття 172 передбачає, що особі з інвалідністю за бажанням або за вимогами індивідуальної програми реабілітації можуть встановлюватися режим роботи на умовах неповного робочого дня чи робочого тижня та пільгові умови праці. Якщо у рекомендаціях МСЕК зазначено, що особа з інвалідністю може працювати за своєю посадою на умовах скороченого робочого дня, роботодавець на прохання працівника зобов’язаний встановити йому неповний робочий час. Для цього працівник подає заяву про встановлення неповного робочого часу, а роботодавець видає відповідний наказ. Якщо працівник не погоджується на переведення його на неповний робочий день, роботодавець не має права встановлювати його в односторонньому порядку.

Більше інформації про зміни в трудовому законодавстві під час воєнного стану шукайте на сайті Держпраці https://dsp.gov.ua/  та на порталі https://pratsia.in.ua/.