На шахті «Тернівська» ПрАТ «ДТЕК ПАВЛОГРАДВУГІЛЛЯ» працювала комісія з прийому до експлуатації підготовчих виробок

22 листопада 2021

Фахівцями відділу гірничотехнічного нагляду у вугільній промисловості у м. Павлоград Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області було проведено позаплановий захід зі здійснення державного нагляду (контролю) у формі перевірки щодо додержання вимог законодавства у сферах охорони праці та промислової безпеки в частині прийому до експлуатації підготовчих виробок 804 збірного штреку та 804 бортового штреку на шахті «Тернівська» ВСП «ШАХТОУПРАВЛІННЯ ПАВЛОГРАДСЬКЕ».

Цей позаплановий захід державного нагляду здійснювався за письмовим бажанням суб’єкта господарювання. Під час перевірки робота фахівців ГУ Держпраці у Дніпропетровській області була спрямована, передусім, на виявлення порушень, що могли створити явну загрозу життю та здоров’ю працівників. А це порушення провітрювання, пилегазового режиму та порушення електровибухобезпеки обладнання.

804 збірний та бортовий штрека забезпечені розрахунковою кількістю повітря. Стаціонарна апаратура аерогазового контролю працездатна і експлуатується згідно нормативних вимог. Концентрації газу метану та вуглекислого газу не перевищують допустимих норм. Засоби знепилення повітря працездатні та знаходяться в задовільному стані.

За результатами проведеної перевірки було виявлено 4 порушення Правил безпеки у вугільних шахтах. Керівництву шахти вручені відповідний акт та обов’язковий до виконання припис з пропозицією усунути виявлені порушення до початку ведення робіт. За допущені порушення на відповідальну посадову особу складено протокол про адміністративне правопорушення.

Одночасно з працівниками шахти було проведено превентивний захід з метою дотримання вимог безпеки при експлуатації конвеєрного транспорту, попередження травматизму та запобігання нещасним випадкам, безпечних умов праці на підприємстві відповідно до вимог Законів України та правил безпеки у вугільних шахтах. Окрім цього, працівникам наголошувалось на неухильному дотриманні заходів щодо запобігання розповсюдженню гострої респіраторної хвороби СОVID-19, дотримання маскового режиму, дистанції, графіку дезінфекції, обов’язковій ізоляції хворих при виявленні симптомів та проведення загальної дезінфекції при виявленні випадку захворювання короновірусною хворобою.