На семінарі-навчанні бухгалтерів обговорювали питання трудового законодавства

27 січня 2017

Заступник начальника Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Олександр Волчов прийняв участь у семінарі-навчанні бухгалтерів обласних, міських, районних та первинних профспілкових організацій, який проводився Дніпропетровським обласним об’єднанням профспілок.

Присутніх цікавили питання трудового законодавства, зокрема: прийом-звільнення працівників, надання відпусток, дисциплінарні стягнення, виплати заробітної плати, новини законодавства з питань працевлаштування.

Олександр Михайлович пояснив, що заборонено допускати працівника до роботи без укладення з ним трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу. При прийнятті на роботу працівника, потрібно подавати до органу фіскальної служби за своїм місцем обліку спеціальний документ – «Повідомлення про прийняття працівника на роботу». Також він зауважив, що повідомляти фіскальну службу потрібно тільки про прийняття працівників. При розірванні трудового договору подавати повідомлення не потрібно.

Окремо доповідач зупинився на змінах в законодавстві у зв’язку з встановленням мінімальної заробітної плати в місячному розмірі – 3 200 гривень.

Він зазначив, що згідно із Законом України від 06.12.2016 № 1774-VIII, при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат. У випадку, коли працівнику встановлені доплати за роботу у шкідливих умовах праці, зазначені доплати мають виплачуватись понад розмір мінімальної заробітної плати (3 200 гривень).

Також присутніх цікавили порядок накладання штрафних санкцій за порушення трудового законодавства.

Так, О. Волчков пояснив, що у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків розмір штрафної санкції складатиме 96 000 гривень за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

За порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі розмір штрафу складатиме 9600 гривень.

Було ще багато запитань, на які Олександр Михайлович надав вичерпні відповіді.