На підприємствах будівельної галузі Кривого Рогу триває роз’яснювальна робота

12 квітня 2024

Фахівці відділу нагляду з питань безпеки праці південного регіону управління інспекційної діяльності у Дніпропетровській області провели нараду з представниками підприємства будівельної галузі ПП «ВАКАНТ».

Під час зустрічі фахівці міжрегіонального управління обговорили питання безпеки при виконанні робіт у замкнутому просторі. Порушення в організації виконання цих робіт нерідко стають причинами нещасних випадків, більшість з яких має важкі або навіть смертельні наслідки.

В ході наради зазначили, що всі роботи, які виконуються у замкнутому просторі, належать до газонебезпечних робіт та до них застосовують додаткові вимоги з охорони праці. Перед початком виконання таких робіт обов’язково необхідно оформлювати наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки, в якому визначається обсяг та склад робіт, послідовність їх виконання, заходи безпеки, засоби захисту, якими повинні бути забезпечені  працівники, періодичність аналізу повітряного середовища тощо.           

Наголосили та тому, що забороняється змінювати обсяг робіт, що передбачений наряд-допуском.

Крім того, посадові особи Держпраці зосередили увагу присутніх на питанні  психосоціальної підтримки на робочому місці, яка вкрай необхідна на теперішній час в умовах війни для забезпечення здоров’я та добробуту працівників. 

На завершення зустрічі, довели про можливість отримання додаткової інформації з питань безпеки праці та трудового законодавства на інформаційному порталі:  https://pratsia.in.ua/.