На КП «ШВИДКІСНИЙ ТРАМВАЙ» проведено захід з моделювання події на робочому місці, де стався нещасний випадок

03 квітня 2024

З метою запобігання настанню нещасних випадків на виробництві, впровадження дієвих заходів щодо запобігання настання подібних випадків, підвищення обізнаності роботодавців і працівників, а також набуття працівниками теоретичних знань і практичних навичок з безпечного виконання робіт, інспекторами відділу з питань безпеки праці південного регіону управління інспекційної діяльності у Дніпропетровській області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці проведено захід з моделювання подій та відпрацюванням сценарію безпечної поведінки працівників на робочому місці КП «ШВИДКІСНИЙ ТРАМВАЙ», де раніше стався нещасний випадок.

Під час заходу разом з фахівцями підприємства було проаналізовано обставини та причини, що призвели до настання нещасного випадку з електромонтером контактно-кабельних  мереж КП «Швидкісний трамвай» під час ремонту кабельної лінії 6 кВ у результаті дії на працівника електричної дуги та ураження його електричним струмом, а також відновлено покрокову послідовність події у хронологічному порядку.

За підсумками аналізу причин та обставин нещасного випадку на місці був змодельований сценарій розвитку подій відповідно до послідовностей дій, що передували настанню нещасного випадку, з детальним поясненням працівникам вимог безпеки та заходів, які необхідно застосовувати під час виконання ремонтних робіт на кабельних лініях.

Увагу присутніх було акцентовано на тому, що перед розрізанням кабелю або розкриттям з’єднувальної муфти необхідно обов’язково перевірити відсутність напруги за допомогою спеціального пристосування, яке складається з ізолювальної штанги і стальної голки або різального наконечника. Пристосування має забезпечити прокол або розрізування броні і оболонки до жил із замиканням їх між собою і на землю. Кабель у місці проколу заздалегідь повинен прикриватися екраном. В тунелях, колекторах і колодязях таке пристосування допускається застосовувати тільки за наявності дистанційного керування.

Більше інформації з питань безпеки праці, трудових відносин та психосоціальної підтримки на робочому місці під час дії воєнного стану можна отримати на інформаційному порталі https://pratsia.in.ua/.

або на сайті Управління Держпраці: Державна  служба України з питань праці

Офіційний канал в Telegram https://t.me/dspdnipro

Пресслужба Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці.