Кривий Ріг: проведено тематичний тренінг з імітацією реальних дій на тему «Організація безпечного виконання робіт в електроустановках»

14 серпня 2023

🤝Даний тематичний тренінг організовано та проведено у приватному акціонерному товаристві «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат», як один із заходів щодо запобігання нещасним випадкам, запланованих підприємством за результатами розслідування нещасного випадку з тяжким наслідком, який стався з працівником під час виконання робіт в електроустановці.

📢Захід проведено за участю інспекторів Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці на чолі з начальником управління гірничого нагляду Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Костянтином Євницьким і команди інженерно-технічних та електротехнічних працівників комбінату на чолі з директором з охорони праці, промислової безпеки та екології ПРАТ «ЦГЗК» Юрієм Ровінським. Самі ж тренування відбувались на території фабрики огрудкування ПРАТ «ЦГЗК» з використанням учбово-тренувального стенда.

Метою даного заходу стало формування в учасників тренінгу навичок практичного застосування Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів, зокрема, виконання організаційних заходів, вміння проведення оцінки ризиків на робочому місці та використання запобіжних засобів, що убезпечують працівників під час роботи в електроустановках.

🤝Під час практичної частини тренінгу електротехнічні працівники відтворили повний цикл виробничого процесу, починаючи від заповнення та видачі наряду-допуску; видачі дозволу на підготовку робочого місця; імітацію самого процесу підготовки робочого місця; дії працівника, який допускає до роботи (допускача) та керівника робіт, а також сам процес виконання робіт в електроустановці.

Впродовж тренувальної частини учасники тренінгу озвучували свої дії, тим самим давали можливість доповнювати та коригувати один одного. Свої зауваження та доповнення висловлювали як інженерно-технічні працівники підприємства, так представники Держпраці, що в цілому створило атмосферу взаємокоординації, взаємопідтримки та взаємоконтролю виконуваних дій.

📢Відтак, основні акценти тренінгу були зосереджені на відпрацюванні та здобутті електротехнічними працівниками практичних навичок, регламентованих вимогами нормативно-правових актів щодо створення безпечних умов виконання робіт, спрямованих на запобігання нещасним випадкам в електроустановках.

Підбиваючи підсумки навчання посадовці Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці резюмували, що подібні заходи, з обов’язковою періодичністю їх проведення, допоможуть визначитися із достатністю і доцільністю заходів безпеки, кількісним та якісним складом бригади та призначенням працівників, необхідністю використання засобів індивідуального захисту тощо. Головне, систематизують дії кожного з учасників виробничого процесу до підсвідомого рівня, що істотно підвищить рівень особистої безпеки та робітника поряд.

📢Актуальна інформація, як організувати та створити безпечні та здорові умови праці – на порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua