Консультативна допомога з питань охорони праці працівникам підприємства енергетичної галузі

09 листопада 2023

✔️Фахівцями Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці було проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу з працівниками будівельно-монтажного підприємства.

У процесі спілкування фахівці Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці надали консультативну допомогу з актуальних питань охорони праці при виконанні робіт по ремонту та заміні електричного обладнання, яке вийшло з ладу в діючих електроустановках, при виконанні робіт з монтажу та ремонту надземно/підземних силових електричних мереж з використанням транспортних засобів, вантажопідіймальної і спеціальної техніки в умовах великого населеного пункту. А також зазначили про безпечні дорожньо-транспортні умови для водіїв транспортних засобів та електромонтажників при виконанні вищезазначених робіт. Організації безпечного перевезення працівників з використанням відповідних транспортних засобів. Дотриманням чинних вимог НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів», НПАОП 0.00-1.62-12 «Охорона праці на автомобільному транспорті», НПАОП 0.00-1.75-15 «Правила  охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт».

✔️Під час зустрічі було надано відповіді на запитання присутніх щодо змін в законодавстві в умовах воєнного стану, де було наголошено – кожен працівник повинен дбати про особисту небезпеку та оточуючих. Також обговорили з ними питання подальшої взаємодії та інформаційної підтримки.

Зокрема, розповіли про функціонування сервісу «Інтерактивний інспектор» та звернули увагу на рубрику «Рекомендації для роботодавців та працівників на період воєнного стану» на сайті Держпраці та інформаційному порталі https://pratsia.in.ua, де є можливість отримати відповіді на найбільш актуальні питання.

Наприкінці зустрічі фахівці також зазначили про новий розділ «Психосоціальна підтримка на роботі» на порталі Держпраці https://pratsia.in.ua, де опубліковано серію інформаційних матеріалів із питань психосоціальної підтримки на робочому місці в умовах воєнного й післявоєнного часу «З турботою про себе й кожного».