Інформаційно-роз’яснювальна робота з працівниками у сфері надання соціальних послуг

22 листопада 2023

🔰 Фахівці відділу з питань безпеки праці центрального регіону управління інспекційної діяльності у Дніпропетровській області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці провели інформаційно-роз’яснювальну роботу з працівниками комунальної установи по соціальному обслуговуванню.

В ході зустрічі інспектори пояснили зміни в законодавстві про охорону праці, пов’язані з введенням воєнного стану в Україні. Надали рекомендації роботодавцям щодо організації робіт підвищеної небезпеки під час воєнних дій. Виділили зростання випадків виробничого травматизму під час збройної агресії, зокрема травматичні ситуації внаслідок активних бойових дій.

Посадовці підкреслили важливість створення на робочих місцях умов праці, відповідних нормативам, та виключення з роботи працівників, які не пройшли необхідний інструктаж та навчання з питань охорони праці та безпеки. Роз’яснили процедуру повідомлення працівників про аварійне відключення та відновлення електропостачання, а також безпекові аспекти використання бензинових та дизельних генераторів при раптовому відключенні централізованого електропостачання.

🔵 Наприкінці держслужбовці обговорили з учасниками заходу питання подальшої взаємодії та інформаційної підтримки, роз’яснили особливості і переваги функціонування системи «Інтерактивний інспектор» та зазначили, що дізнаватись детально про зміни у трудових відносинах під час воєнного стану можна на сайті Держпраці: https://cutt.ly/YZYhtKN та на інформаційному порталі https://pratsia.in.ua