Як звільнити працівника, котрий виїхав за кордон? Запоріжжя

07 листопада 2023

🔹Це питання найбільше цікавило роботодавців під час інформаційного семінару, який у Запорізькій філії Запорізького обласного центру зайнятості провели посадовці управління інспекційної діяльності у Запорізькій області разом із представниками міської ради.

Інспектори роз’яснили, що працівник, перебуваючи за кордоном, може звільнитися за власним бажанням, для чого повинен написати відповідну заяву й обов’язково вказати в ній дату звільнення. Подати заяву можна, надіславши її оригінал міжнародною поштою на офіційну адресу роботодавця або ж відправивши на його офіційну електронну пошту фотокопію, підписану електронним цифровим підписом. Після отримання заяви роботодавець має видати наказ, у якому вказана дата звільнення, зробити запис до трудової книжки, якщо вона зберігається в нього, й повернути її працівнику разом із копією наказу. В заяві про звільнення працівникові варто одразу просити надіслати копії наказу про звільнення та запису в трудовій книжці на електронну пошту. Оригінали документів можна буде згодом переслати поштою або отримати після приїзду до України.

🔹Більше інформації про зміни в трудовому законодавстві під час воєнного стану шукайте на сайті Держпраці https://dsp.gov.ua/ та на порталі https://pratsia.in.ua/.