Флешмоб в одному з ліцеїв міста Кривий Ріг з нагоди всесвітнього дня боротьби з дитячою працею

15 червня 2023

Посадовими особами відділу з питань праці південного регіону управління інспекційної діяльності у Дніпропетровській області проведено флешмоб до всесвітнього дня боротьби з дитячою працею зі 🏫школярами одногог з Криворізьких ліцеїв Криворізької міської ради.

Під час заходу, працівниками Держпраці проінформовано школярів про поняття дитячої праці та проблемні питання застосування дитячої праці.

Дитяча праця – наймана праця осіб, які не досягли віку трудової дієздатності.  У Законі України «Про охорону дитинства» від 26 квітня 2001 р. зазначено, що дитиною є особа віком до 18 років. На роботу дозволено приймати дітей, яким виповнилося 16 років, однак для них необхідно створювати безпечні та здорові умови праці.

Порядок застосування дитячої праці визначений законодавством України про працю. Дитина має право на захист від економічної експлуатації та праці, що може бути небезпечною для неї чи заважати її освіті, завдавати шкоди здоров’ю, фізичному, психічному, духовному, моральному або соціальному розвитку.

📚︎На законодавчому рівні Міжнародна організація праці ухвалила Конвенцію «Про заборону та негайні заходи щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці», яка була ратифікованою Законом України від 05.10.2000 2022-III й таким чином стала частиною національного законодавства України.

Інспектори з питань праці південного регіону управління інспекційної діяльності у Дніпропетровській області рекомендують шукати більше інформації на інформаційному порталі Держпраці: pratsia.in.ua.