Флешмоб до Всесвітнього дня боротьби з дитячою працею у Кривому Розі: інформаційна акція для школярів від Держпраці

11 червня 2024

Посадовими особами відділу з питань праці південного регіону управління інспекційної діяльності у Дніпропетровській області проведено флешмоб до всесвітнього дня боротьби з дитячою працею зі школярами Криворізького природничо-наукового ліцею Криворізької міської ради Дніпропетровської області.

Під час заходу, працівниками Держпраці проінформовано школярів про поняття дитячої праці та проблемні питання застосування дитячої праці.

Дитяча праця – наймана праця осіб, які не досягли віку трудової дієздатності. У Законі України «Про охорону дитинства» від 26 квітня 2001 р. зазначено, що дитиною є особа віком до 18 років. На роботу дозволено приймати дітей, яким виповнилося 16 років, однак для них необхідно створювати безпечні та здорові умови праці (в окремих випадках — з 15 років, та за певних умов).

За відсутності дієвого контролю з боку державних органів та громадськості діти здебільшого працюють у небезпечних умовах, що шкодить їх фізичному, психічному і духовному розвитку, перешкоджає процесам соціалізації. Деякі діти потерпають від фізичних або моральних знущань, позбавлені можливості здобути якісну освіту. Ця проблема суспільства повинна бути розв’язана на державному рівні.

На законодавчому рівні Міжнародна організація праці ухвалила Конвенцію від 17.06.1999 №182 «Про заборону та негайні заходи щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці», яка була ратифікованою Законом України від 05.10.2000 2022-III та таким чином стала частиною національного законодавства України.

Інспектори з питань праці південного регіону управління інспекційної діяльності у Дніпропетровській області рекомендують шукати більше інформації на інформаційному порталі Держпраці: pratsia.in.ua