«Безпечне використання газу у побуті»: на Криворіжжі стартував цикл лекцій для студентів міста

29 січня 2019

Цикл лекцій превентивного характеру щодо безпечного використання газу у побуті впровадили фахівці Криворізького гірничопромислового управління Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області для студентської молоді Кривого Рогу.

Як виявити витік газу? Що необхідно робити, якщо ви відчули запах газу? Які симптоми отруєння чадним газом? Перша допомога при отруєнні та багато іншої важливої інформації презентував за допомогою відеофільму студентам Українського політехнічного технікуму начальник відділу нагляду в промисловості та за об’єктами підвищеної небезпеки Валентин Озерян.

Оперуючи статистичною інформацією начальник відділу доніс слухачам інформацію про аварії пов’язані із використанням газу у побуті, які сталися у Криворізькому регіоні протягом минулого року. На підставі технічних розслідувань роз’яснив причини їх виникнення тим самим застеріг щодо уникнення подібного в своїх оселях.

Юнацтво отримало вичерпні відповіді на свої питання, які поставали в ході лекцій та мали можливість поспілкуватися з фахівцями Держпраці з цікавлячих питань.

Подібні заходи заплановано фахівцями Криворізького гірничопромислового управління проводити щотижня і охопити якомога більше навчальних закладів Кривого Рогу з метою залучення студентської молоді до обізнаності в питаннях безпеки користування газом в побуті, тим самим попередження нещасних випадків,  відповідальності за своє життя і здоров’я та оточуючих поряд співмешканців.

До відома:

В період з 01.01.2018 року по 01.01.2019 року на території піднаглядній Криворізькому гірничопромислового управління Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області сталося сім аварій, пов’язаних з використанням газу у побуті за наслідками яких постраждало 12 осіб, вісім з яких смертельно.

Серед причин виникнення нещасних випадків – самовільне втручання власників будинків (квартир) в систему газопостачання: монтаж, демонтаж систем газопостачання; демонтаж та встановлення газових приладів без урахування вимог нормативних документів; встановлення витяжної вентиляції з штучним спонуканням в приміщені, де встановлений побутовий газовий прилад з відводом продуктів горіння в димохід; демонтаж побутового універсального сигналізатора газу; відсутність вентиляційного каналу та вікна з кватиркою (фрамугою) в приміщеннях, де встановлено газові прилади, тощо.

Криворізьке гірничопромислове управління ГУ Держпраці у Дніпропетровській області вкотре звертає увагу мешканців житлових будинків, як багатоквартирних, так і приватних, на обов’язкове суворе дотримання правил безпечного користування побутовими газовими приладами та необхідності періодичної перевірки та прочищення димових і вентиляційних каналів!