Про безпечні умови праці у стоматології

18 червня 2026

Про створення безпечних умов праці та безпечну експлуатацію медичного обладнання йшлося під час превентивного заходу у КНП «Обласна клінічна стоматологічна поліклініка Кіровоградської обласної ради», який провела фахівець управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області.

Охорона праці в стоматологічній лікарні — це комплекс організаційних, санітарних та технічних заходів, спрямованих на збереження життя і здоров’я медичного персоналу. Робота стоматолога пов’язана з біологічними, хімічними, фізичними (випромінювання, шум) та ергономічними ризиками, тому дотримання нормативів є обов’язковим.

Стоматологічні установки та обладнання потребують надійного заземлення.Забороняється експлуатація пошкоджених електророзеток або кабелів. Кабінети повинен бути укомплектований сертифікованими засобами пожежогасіння.

Освітлення, мікроклімат та вентиляція стоматологічного кабінету повинні суворо відповідати санітарним нормам.

Стоматологічні установки та крісла повинні мати ергономічний дизайн для запобігання професійним захворюванням опорно-рухового апарату лікаря.

Робоче місце має бути організоване так, щоб унеможливити падіння, удари обладнання та забезпечити безпечне пересування персоналу

Адміністрація медичної установи зобов’язана вчасно забезпечувати працівників стоматологічних, кабінетів і зуботехнічних лабораторій спецодягом та індивідуальними засобами захисту.

У ході проведення заходу були обговорені питання застосування «Ідентифікатора виробничих небезпек» для мінімізації та усунення професійних ризиків на робочому місці та профілактики виробничого травматизму та недопущення порушення термінів проведення розслідувань виробничого травматизму. Окремо були обговорені питання щодо недопустимості наявності випадків приховання травматизму.