Робота щодо зниження рівня незадекларованої праці триває

10 червня 2022

9 червня відбулося чергове засідання Міжвідомчої робочої групи з питань розробки узгодження спільних дій щодо зменшення рівня незадекларованої праці, попередження виробничого травматизму та професійних захворювань

Під час заходу обговорені основні напрями організації роботи Держпраці та дотичних органів і соціальних партнерів у сфері незадекларованої праці.

З початку бойових дій відбулося значне скорочення кількості працівників, триває постійний процес переміщення громадян в межах країни та закордон. Кількість переміщений осіб перевищує 8 мільйонів людей. Велика кількість роботодавців перестала здійснювати господарську діяльність. Всі ці фактори призводять до зростання рівня неформальної економіки та незадекларованої праці.

Тому на засіданні Міжвідомчої робочої групи обговорили результати роботи, проведеної з початку року, та прийняли рішення максимально спрямувати спільні зусилля на проведення заходів із запобігання поширенню незадекларованої праці.

З цією метою Держпраці розпочинає новий етап інформаційної кампанії «Виходь на світло!», головне завдання якої достукатися до роботодавців і працівників, нагадати їм наскільки в умовах війни важливо підтримувати країну та один одного, не допускаючи зниження рівня захисту працівників та стабільності економіки.

Нагадуємо, що Міжвідомча робоча група створена наприкінці 2021 року за ініціативи Держпраці з метою розробки спільних заходів, спрямованих на зниження рівня незадекларованої праці та виробничого травматизму. Першим результатом роботи стала розробка Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці та виробничого травматизму на 2022 рік. Цей план передбачає проведення широкомасштабної інформаційної кампанії, моніторинг стану оформлення трудових відносин та інспекційну кампанію по виявленню неоформлених трудових відносин.