Голова Держпраці обговорив з європейськими експертами питання щодо запобігання трудовій експлуатації українців

05 жовтня 2022

Голова Держпраці Ігор Дегнера взяв участь у семінарі «Зменшення ризиків трудової експлуатації, торгівлі людьми, примусової праці та незадекларованої праці переміщених осіб з України», який відбувся 4 жовтня у м. Будапешті.

Захід, організований Міжнародною організацією праці (МОП) та Європейським органом праці (ELA), об’єднав інспекції праці, правоохоронні органи країн ЄС та інших європейських країн, які є транзитом або пунктом призначення для осіб, що рятуються від війни в Україні. Серед присутніх також були представники Міністерства економіки і Міністерства соціальної політики України, Міністерства праці та Державної інспекції з питань праці Молдови, Європол, Євроюст та Європейської комісії.

Учасники заходу проаналізували потенційні ризики, з якими можуть зіштовхуватись переміщені українці, і напрацювали ряд рекомендацій щодо реагування на ризики торгівлі людьми, примусової праці та незадекларованої праці осіб, які тікали від війни в Україні.

Високу оцінку залучених експертів отримали результати роботи інспекторів праці з питань запобігання потраплянню у ситуації торгівлі людьми та трудової експлуатації, про які розповів Ігор Дегнера. Голова служби наголосив, що з початку вторгнення рф Держпраці всі свої ресурси спрямувала на інформування переміщених осіб та консультативну допомогу роботодавцям. Всього інформаційними заходами охоплено близько 1,7 млн переселенців.

Семінар надав можливість покращити наявні та налагодити нові зв’язки між інспекціями праці країн Європи з метою реалізації спільних заходів для зменшення ризиків незадекларованої праці, торгівлі людьми та примусової праці для переміщених осіб та тих, що виїхали до країн ЄС.

Більше інформації за посиланням: http://surl.li/dftvh