Загальна інформація

14 липня 2023

Законодавство про працю регулює трудові відносини працівників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами.

Особливості праці членів кооперативів та їх об’єднань, колективних сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств, працівників підприємств з іноземними інвестиціями визначаються законодавством та їх статутами. При цьому гарантії щодо зайнятості, охорони праці, праці жінок, молоді, осіб з інвалідністю надаються в порядку, передбаченому законодавством про працю.

Положенням про Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці затвердженим наказом Державної служби України з питань праці від 23.09.2022 № 167, основними завданнями управління є реалізація державної політики з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.

Відповідно до повноважень Міжрегіонального управління реалізація державної політики з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю здійснюється на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць Дніпропетровської області:

  • відділ з питань праці центрального регіону управління інспекційної діяльності у Дніпропетровській області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці (Дніпровський район, Кам`янський район, включаючи адміністративний центр у місті Дніпрі та місті Кам`янське);
  • відділ з питань праці східного регіону управління інспекційної діяльності у Дніпропетровській області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці (Павлоградський район, Нікопольський район, Новомосковський район та Синельниківський район, включаючи адміністративні центри у м. Павлоград, м. Нікополь, м. Новомосковськ та м. Синельникове);
  • відділ з питань праці південного регіону управління інспекційної діяльності у Дніпропетровській області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці (Криворізький район, включаючи адміністративний центр у місті Кривий Ріг).