Захист трудових прав працівників

02 лютого 2021

Управлінням з питань праці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області систематично проводиться робота, яка спрямована на захист трудових прав працівників та недопущення використання незадекларованої праці. Зазначена робота проводиться виключно з урахуванням вимог законодавства спрямованого на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

У січні 2021 року до Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області надійшло 239 звернень громадян щодо порушення трудових прав. За наслідками їх розгляду фахівцями управління з питань праці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області було проведено 91 відвідування з метою інформування роботодавця та його працівників про найбільш ефективні способи додержання законодавства з питань оформлення трудових відносин, моніторингу стану його додержання та 46 заходів нагляду (контролю). Найбільша кількість заходів нагляду (контролю) проводились з питань повноти нарахування та своєчасності виплати заробітної плати працівникам та остаточного розрахунку при звільненні, законності звільнення, а також з питань виявлення неоформлених трудових відносин.

Крім цього, розпочато проведення планових заходів на виконання Плану заходів державного нагляду (контролю) Державної служби України з питань праці на 2021 рік, з них проведено 4 планових заходи державного нагляду (контролю), з них: 2 – з питань зайнятості населення та працевлаштування осіб з інвалідністю та 2 – з питань додержання законодавства про працю.

У лютому 2021 року до Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області надійшло 277 звернень громадян щодо порушення трудових прав. За наслідками їх розгляду фахівцями управління з питань праці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області було проведено 261 відвідування з метою інформування роботодавця та його працівників про найбільш ефективні способи додержання законодавства з питань оформлення трудових відносин, моніторингу стану його додержання та 71 контрольний захід. Найбільша кількість контрольних заходів проводились з питань повноти нарахування та своєчасності виплати заробітної плати працівникам та остаточного розрахунку при звільненні, законності звільнення, а також з питань виявлення неоформлених трудових відносин.

Крім цього, розпочато проведення планових заходів на виконання Плану заходів державного нагляду (контролю) Державної служби України з питань праці на 2021 рік, з них проведено 7 планових заходів державного нагляду (контролю), з них: 1 – з питань зайнятості населення та працевлаштування осіб з інвалідністю та 6 – з питань додержання законодавства про працю.

У березні 2021 року до Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області надійшло 286 звернень громадян щодо порушення трудових прав. За наслідками їх розгляду фахівцями управління з питань праці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області було проведено 3017 відвідування з метою інформування роботодавця та його працівників про найбільш ефективні способи додержання законодавства з питань оформлення трудових відносин, моніторингу стану його додержання та 64 заходи контролю. Найбільша кількість перевірок проводились з питань повноти нарахування та своєчасності виплати заробітної плати працівникам та остаточного розрахунку при звільненні, законності звільнення, а також з питань виявлення неоформлених трудових відносин.

Крім цього, проведено 4 планових заходів контролю з питань додержання законодавства про працю на виконання Плану заходів державного нагляду (контролю) Державної служби України з питань праці на 2021 рік.

У квітні 2021 року до Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області надійшло 272 звернення громадян щодо порушення трудових прав. За наслідками їх розгляду фахівцями управління з питань праці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області було проведено 122 відвідування з метою інформування роботодавця та його працівників про найбільш ефективні способи додержання законодавства з питань оформлення трудових відносин, моніторингу стану його додержання та 60 заходів контролю. Найбільша кількість перевірок проводились з питань повноти нарахування та своєчасності виплати заробітної плати працівникам та остаточного розрахунку при звільненні, законності звільнення, а також з питань виявлення неоформлених трудових відносин.

Крім цього, проведено 3 планових заходи контролю на виконання Плану заходів державного нагляду (контролю) Державної служби України з питань праці на 2021 рік з питань додержання законодавства про працю.

У травні 2021 року до Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області розглянуто 260 звернення громадян щодо порушення трудових прав. За наслідками їх розгляду фахівцями управління з питань праці Головного управління було проведено 1451 відвідування з метою інформування роботодавця та його працівників про найбільш ефективні способи додержання законодавства з питань оформлення трудових відносин, моніторингу стану його додержання та 83 заходи контролю. Найбільша кількість перевірок проводились з питань повноти нарахування та своєчасності виплати заробітної плати працівникам та остаточного розрахунку при звільненні, законності звільнення, а також з питань виявлення неоформлених трудових відносин.

Крім цього, проведено 4 планових заходи на виконання Плану заходів державного нагляду (контролю) Державної служби України з питань праці на 2021 рік з питань додержання законодавства про працю.