Виробничий травматизм за даними Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області за 3 місяці 2021 року

10 березня 2021

Впродовж 3 місяців 2021 року зафіксовано настання 131 нещасного випадку, пов’язаних з виробництвом, що на 17 випадків більше, ніж у порівняному періоді 2020 році, коли було травмовано 114 осіб.

 

В тому числі було смертельно травмовано 8 працівників, що на 1 випадок більше у порівнянні з періодом 2020 року, в якому кількість загиблих працівників становила 7 осіб.

 

Протягом 3 місяців 2021 року сталось 28 випадків природної смерті працівників під час виконання трудових обов’язків (за аналогічний період 2020 року сталось 19 таких випадків).

За галузями виробництва кількість травмованих налічують:
– вугільна промисловість: травмовано 27 працівників;
– гірничорудна і нерудна промисловість: травмовано 26 працівників, в тому числі 1 загинув;
– металургійна промисловість: травмовано 15 працівників;
– будівництво та промисловість будівельних матеріалів: травмовано 2 працівники;
– енергетика: травмовані 3 працівники;
– хімічна, нафтохімічна промисловість: травмовано 2 працівники;
– житлово-комунальна сфера: травмовано 4 працівники;
– машинобудування: травмовано 8 працівників;
– транспортна галузь: травмовано 4 працівники;
– харчова промисловість: травмовані 2 працівники, в тому числі 2 зі смертельними наслідками;
– соціально-культурна сфера: травмовані 38 працівників, в тому числі 5 зі смертельними наслідками.

Нещасні випадки зі смертельними наслідками стались внаслідок наступних подій:
– у гірничорудній і нерудній промисловості загибель працівника сталась внаслідок падіння в шахту з видобутку руди;
– у харчовій промисловості: загибель1 працівника спричинило падіння з висоти, та загибель ще одного працівника сталась під час роботи на виробничому обладнанні;
– соціально-культурній сфері: захворювання на гостре респіраторне захворювання COVID-19 спричинило смерть 5 працівників закладів охорони здоров`я області.

З метою недопущення подальшого зростання виробничого травматизму, для запобігання нещасним випадкам на виробництві на піднаглядових підприємствах проводяться планові та позапланові перевірки на дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці, постійно проводяться превентивні заходи (семінари, наради з керівництвом та працівниками підприємств).

На підприємства надсилаються інформаційні листи щодо стану виробничого травматизму на підприємствах області та причини резонансних подій, для вжиття заходів керівниками підприємств щодо посилення відомчого нагляду службами охорони праці.

Фахівці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області наголошують керівникам та працівникам підприємств області на необхідності неухильного виконання усіх заходів щодо безпечного ведення робіт на об`єктах підвищеної небезпеки, утриманні технологічного обладнання у справному стані.