Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Про стан охорони праці на підприємствах агропромислового комплексу Дніпропетровщини, здійснення більш ефективного громадського контролю за виконанням Закону України «Про охорону праці» та подальших шляхах профілактики травматизму йшлося під час роботи п’ятого пленуму обласної профспілкової організації працівників АПК за участю фахівців теруправління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області.


Як засвідчив аналіз, динаміка виробничого травматизму на агропідприємствах Дніпропетровщини має чутку тенденцію до зниження кількості нещасних випадків. Так, впродовж 10 місяців 2013 року на агропідприємствах Дніпропетровській області, підконтрольних теруправлінню, кількість нещасних випадків, пов’язаних із виробництвом, порівняно з аналогічним періодом минулого року зменшилась на 13 випадків (загалом 23 проти 10). Кількість нещасних випадків зі смертельним наслідком, пов’язаних із виробництвом, зменшилася на 5 (1 випадок проти 5).

У той же час, за даними обласної профспілкової організації працівників АПК, найбільше порушень з охорони праці спостерігається на підприємствах, де відсутня профспілкова організація, а керівники, дбаючи в першу чергу за одержання прибутків, не вживають належних заходів щодо забезпечення безпечних умов праці.

З огляду на це, об’єднання зусиль сторін соціального партнерства – Держгірпромнагляду та громадського контролю – має бути запорукою безпечної праці, дієвою профілактикою виробничого травматизму.

Отже в рамках угоди про співробітництво між теруправлінням Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області та обласним об’єднанням профспілок від 13.03.2012р. прийнято рішення продовжити практику співпраці з Дніпропетровською державною інспекцією нагляду у АПК та соціально-культурній сфері під час спільного розслідування нещасних випадків на виробництві, розгляду заяв і скарг працівників з питань охорони праці або потерпілих осіб, прийняття нових або реконструйованих виробничих об’єктів в експлуатацію, перевірок дотримання законодавства з охорони праці на підприємствах.

Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області

 


22.11.2013 |

Повернутись назад