Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Впродовж 2016 року на підприємствах, підконтрольних Головному управлінню Держпраці у Дніпропетровської області, травмувались 739 працівників, в тому числі смертельні травми отримали 48 робітників. Порівняно з 2015 роком загальний рівень виробничого травматизму збільшився на 108 випадків (майже на 15%), рівень смертельного збільшився на 2 випадки. (Для порівняння: за 2015 рік на виробничих об`єктах регіону стався 631 нещасний випадок, в тому числі 46 – зі смертельними наслідками).

 


Серед нещасних випадків на підприємствах переважають падіння потерпілих (224 травмованих, в тому числі 5 загинули), падіння, обрушення предметів, матеріалів, породи (135 травмованих, з яких 5 загинули), дія рухомих предметів та деталей (126 травмованих, 8 загинули), дорожньо-транспортні пригоди під час виконання працівниками виробничих обов`язків (68 травмованих, 16 з яких загинули), травмування внаслідок протиправних дій сторонніх осіб (28 травмованих, 1 смертельно) тощо.

Протягом 2016 року сталися 82 випадки природної смерті працівників під час виконання трудових обов’язків (за 2015 рік зафіксовано 55 таких випадків).

За галузями виробництва найбільшої кількості травмованих в області налічують:
•    вугільна промисловість: травмовані 192 працівників, в тому числі 3 смертельно;
•    гірничорудна і нерудна промисловість: травмовані 152, в тому числі 16 загинули;
•    металургійна промисловість: травмовані 100, з яких 1 загинув;
•    соціально-культурна сфера: травмовані 94 працівників, в тому числі 2 загинули;
•    машинобудування: травмовані 37 працівників, з них 2 смертельно;
•    торгівля: 29 травмованих, в тому числі 7 смертельно;
•    автомобільний транспорт: травмовані 19, у тому числі 5 загинули;
•    будівництво та промисловість будматеріалів: травмовані 16 працівників, з них 3 смертельно;
•    енергетика : травмовані 14, в тому числі 2 загинули.

За результатами розслідувань, з технічних причин отримали травми 6% постраждалих, в основному через незадовільний технічний стан виробничих об`єктів або засобів виробництва, конструктивні недоліки, недосконалість засобів виробництва.

Організаційні причини травмування складають майже 74% від загальної кількості випадків (порушення трудової і виробничої дисципліни, порушення технологічного процесу тощо).

Через психофізіологічні причини сталися 20% випадків (через особисту необережність потерпілих або внаслідок протиправних дій сторонніх осіб).

З метою недопущення подальшого зростання виробничого травматизму, для запобігання нещасним випадкам на виробництві на піднаглядових підприємствах проводяться планові та позапланові перевірки на дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці, постійно проводяться превентивні заходи (семінари, наради з керівництвом та працівниками підприємств).

Впродовж року на підприємства надсилались інформаційні листи щодо стану виробничого травматизму на підприємствах області та причини резонансних подій, для вжиття заходів керівниками підприємств щодо посилення відомчого нагляду службами охорони праці.

Фахівці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області наголошують керівникам та працівникам підприємств області на необхідності неухильного виконання усіх заходів щодо безпечного ведення робіт на об`єктах підвищеної небезпеки, утриманні технологічного обладнання у справному стані та на необхідності посилення контролю за якістю проходження медоглядів.

Довідково:
Впродовж 2016 року інспекторами Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області, у сфері дотримання вимог законодавства з питань охорони праці, проведено 5082 перевірки виробничих об’єктів суб’єктів господарювання (з них 3021 планових та 2061 позапланових) на 403 підприємствах.

Сектор взаємодії зі ЗМІ ГУ Держпраці
у Дніпропетровській області


12.01.2017 |

Повернутись назад