Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Криворізьким гірничопромисловим управлінням ГУ Держпраці у Дніпропетровській області завершено технічне розслідування причин виникнення групового нещасного випадку,  пов’язаного з використанням газу у побуті.

Нагадуємо, 10 жовтня поточного року з підозрою на отруєння чадним газом до лікарні була доставлена родина у складі чотирьох осіб: дорослі 1980 і 1984 років народження та дві дитини 2001 і 2005 років народження, які мешкали в одному з житлових будинків м. Кривого Рогу. Відповідно до наданого лікарнею діагнозу, всі члени родини отримали отруєння продуктами неповного згорання природного газу.


За фактом даного нещасного випадку було створено комісію, яка з’ясовувала обставини і причини його виникнення. Окрім фахівців гірничопромислового управління до складу комісії увійшов експерт технічний в галузі будівництва та газозабезпечення  ДП «Криворізький ЕТЦ», інженер ПАТ «Криворіжгаз» та інспектор виконкому районної у місті Кривому Розі ради. Разом з тим, в ході ведення розслідування залучалися спеціалізовані організації, якими проведено обстеження газового опалювального приладу, встановленого в житловому будинку, та системи димовідведення та вентиляції будинку.

Зважаючи на результати проведеної роботи комісія дійшла висновку, що даний груповий нещасний випадок стався через ряд технічних причин, а саме:

  • відсутність вентиляційних каналів в приміщеннях, де встановлено газові прилади;
  • газовий опалювальний котел встановлено в санітарній кімнаті та без природного освітлення (вікно з кватиркою (фрамугою));
  • димовий канал знаходиться в зоні вітрового підпору, тяга в каналі порушується, виникає зворотній рух потоку продуктів згорання від котла - зверху вниз (перекидання тяги);     
  • експлуатація димоходу, який не придатний для відведення продуктів згоряння від газового опалювального приладу, відсутність утеплення димоходу призвело до зниження температури продуктів згорання (гази, що відходять) чим зменшило тягу (розрідження) в димоході;
  • самовільне втручання в систему димовідведення - електрична витяжка зі штучним спонуканням, яка встановлена в приміщенні кухні, з’єднана з димоходом від газового котла за допомогою гофрованої труби та трійника;
  • самовільне втручання в систему газопостачання житлового будинку - заміна та встановлення газових приладів без урахування вимог нормативних документів.

Окрім технічних причин, комісією встановлені організаційні причини аварії: не проводиться періодична перевірка та прочищення димового та вентиляційного каналів; не проводиться технічне обслуговування систем газопостачання; відсутній інструктаж мешканців будинку.

За фактом встановлених обставин і причин нещасного випадку та з метою запобігання виникнення подібного, комісією запропоновано для  спеціалізованих підприємств газового господарства, спеціалізованих підприємств, що виконують роботи по перевірці та чищенню димових та вентиляційних каналів (ДВК) та місцевих органів виконавчої влади ряд заходів спрямованих на безпечне використання газу у побуті.

Фахівці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області ще раз звертають увагу мешканців житлових будинків, як багатоквартирних, так і приватних, на обов’язкове суворе дотримання правил безпечного користування побутовими газовими приладами!  Категорично забороняється самовільне улаштування, заміна та переміщення газових приладів! Користуючись проточними водонагрівачами чи опалювальними газовими приладами виконуйте основні вимоги безпеки : перевірте наявність тяги, забезпечте надійну вентиляцію приміщення, для чого відкрийте кватирки вікон, не закривайте решітки вентиляційних каналів, забезпечте постійне провітрювання приміщення. При встановлені в приміщені кухні газових приладів з відводом продуктів згорання в димохід забороняється облаштовувати над газовими плитами витяжну вентиляцію з штучним спонуканням.


15.11.2016 |

Повернутись назад