Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Суб’єктам господарювання, які здійснюють свою діяльність у сфері пасажирських перевезень у межах міста Кривого Рогу фахівці ГУ Держпраці у Дніпропетровській області провели семінар з питань додержання трудового законодавства.

 

 

 


Даний захід організовано керівництвом виконкому Криворізької міської ради з роз’яснювальною метою практичного застосування законодавства в частині оформлення трудових відносин з найманими працівниками.

У формі конструктивної бесіди семінар провела начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Криворізькому регіоні Управління з питань праці Вікторія Романів.

Першочергово В. Романів довела присутнім пріоритети державної політики у сфері легалізації трудових відносин та заробітної плати. Зупинилась на вимогах законодавства щодо ведення документації з оформлення трудових відносин, посилаючись на наказ Держкомстату №489 від 05.12. 2008 року. Внесла роз’яснення закону про зарплату, зокрема про її нарахування та індексацію, нарахування мінімальної зарплатні, порядок оплати роботи у нічний час. Не оминула увагою вимоги «Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів». Детально зупинилась на так званому «стажуванні» водіїв, яке без укладання трудового договору є безпідставним та суперечить чинному законодавству України. Акцентувала увагу на захисті трудових прав демобілізованих учасників АТО та воїнів-строковиків.

Серед питань, які поставали у роботодавців були питання ведення трудових книжок, особливості роботи на 0,5 ставки, облік робочого часу, розрахунок при наданні відпусток та при звільненні найманих працівників, тощо.

На завершенні зустрічі Вікторія Романів закликала автоперевізників до співпраці, наголосила, що Держпраці зацікавлена в дорадчій допомозі задля уникнення відповідальності у разі недотримання чинного трудового законодавства по ст..265 КЗпП України.


11.11.2016 |

Повернутись назад