Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

14 листопада у Києві відбувся науково-практичний семінар на тему: «Особливості впровадження Єдиної інформаційно-аналітичної системи обліку устаткування підвищеної небезпеки на підприємствах хімічного комплексу України» (ЄІАС).


Організаторами заходу стали Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України, державна установа «Національний науково-дослідний інститут промислової безпеки та охорони праці (ДУ «ННДІПБОП»), ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «Товариство технічного нагляду ДІЕКС».

Відкрив семінар заступник Голови Держгірпромнагляду України Степан Дунас, який проаналізував причини аварії на ПАТ «Концерн «Стирол» та наголосив на необхідності створення системи контролю та обліку об’єктів підвищеної небезпеки, особливо у хімічній галузі, оскільки стан об’єктів хімічної промисловості на підприємствах України має до 84% технічного зношення. Більшість обладнання працює на межі: з вичерпаним строком експлуатації. Також він зазначив, що сьогодні Держгірпромнагляд переорієнтовує наглядову діяльність: від зменшення тиску на бізнес до підвищення відповідальності роботодавців за стан обладнання з метою профілактики нещасних випадків.

На семінарі обговорено такі питання як методичні аспекти проведення експертних обстежень устаткування підвищеної небезпеки на підприємствах хімічного комплексу України, а саме: аналіз стану парку устаткування підвищеної небезпеки на підприємствах хімічного комплексу, проблеми, методи подовження строку експлуатації; проект методики комплексного обстеження ізотермічних сховищ аміаку; застосування магнітної структуроскопії для виявлення структурної неоднорідності в елементах конструкцій устаткування підвищеної небезпеки.

Акцентовано увагу на перспективах впровадження ЄІАС: основні положення, структура та інформаційне забезпечення; методологічні аспекти використання та особливості впровадження ЄІАС; перспективні напрями удосконалення нормативно-правової бази з питань експертного обстеження устаткування підвищеної небезпеки на підприємствах хімічного комплексу України.

Також наголошено на проведенні навчання користувачів ЄІАС, зокрема, увагу учасників семінару звернуто на особливості підготовки спеціалістів з неруйнівного контролю устаткування підвищеної небезпеки на підприємствах хімічного комплексу України.

Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області


14.11.2013 |

Повернутись назад