Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Відбулося засідання колегії Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області за результатами планової перевірки ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг", де розглянуто стан травматизму на підприємстві, робота служби охорони праці (основні недоліки та проблеми). Заслухані звіти керівників структурних підрозділів підприємства.

 

 

 


За результатами проведеної перевірки виявлено такі порушення нормативно-правових актів з охорони праці:
•    не своєчасно проводяться технічні огляди та опосвідчення електроустаткування, яке відпрацювало свій нормативний строк та основного технологічного обладнання;
•    не проведений ремонт згідно висновків експертних обстежень: бункерам коксу, агломераційним машинам; екскаватору;
•    на підприємстві відсутня достатня кількість електротехнічних працівників, необхідна для забезпечення безпечної та надійної експлуатації електроустановок відповідно до класу напруги живлення, складності робіт з обслуговування електроустановок;
•    власником не виконані роботи з технічного обстеження, оцінки та паспортизації технічного стану об’єктів систем газопостачання;
•    в кар’єрах допускається облаштування автомобільних доріг, параметри яких не відповідають техніко-економічному розрахунку з врахуванням забезпечення безпеки руху;
•    виявлено порушення вимог безпеки при експлуатації шахтних стволів та підйомних установок та інші.

Зазначено, що на даний час усунуто частину з виявлених порушень. Підприємством проводиться постійна робота з усунення недоліків, більшість з яких буде усунуто впродовж місяця.

Велика увага приділялась технологічному стану устаткування підприємства та експлуатації електроустановок.

На підприємстві створена система управління власним електрогосподарством, проводиться робота з підвищення кваліфікації електротехнічного та електротехнологічного персоналу. Постійно виділяються кошти для підвищення рівня безпеки працівників підприємства, модернізації та заміни обладнання.

По закінченні колегії прийнято рішення:
•    За результатами планової перевірки розробити заходи щодо створення безпечних умов праці на робочих місцях та усунення недоліків, виявлених в ході перевірки.
•    Притягнути до дисциплінарної відповідальності посадових осіб ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», діяльність чи бездіяльність яких призвела до порушень вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, негативно впливає на безпечну експлуатацію устатковання та загрожує безпеці працівників.
•    Посилити контроль з боку фахівців департаменту з охорони праці за додержанням вимог нормативно-правових актів під час експлуатації основного технологічного обладнання в структурних підрозділах ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Звіти про виконання рішення колегії, вжитих заходів будуть розглянуті у грудні 2016 року.

Сектор взаємодії зі ЗМІ ГУ Держпраці
у Дніпропетровській області
 


18.10.2016 |

Повернутись назад