Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Проект Міжнародної організації праці «Зміцнення системи інспекції праці і механізмів соціального діалогу» реалізується в рамках Програми гідної праці МОП для України на 2016-2019 роки. Мета Проекту – підтримка Уряду України у підвищенні ефективності системи інспекції праці та забезпечення дотримання трудового законодавства. Основні завдання – реформувати інспекцію праці та зміцнити інституціональну спроможність Держпраці, а також посилити роль соціальних партнерів  задля застосування конвенцій МОП № 81 та № 129, ратифікованих Україною у 2004 році.

 


Проект має допомогти вдосконаленню роботи та забезпеченню ефективного застосування трудових прав,зокрема у галузі безпеки та гігієни праці. Заходи, організовані МОП, мають посилити функціонування Держпраці відповідно до положень міжнародних трудових норм. За планами, МОП сприятиме розширенню можливостей Держпраці працювати в партнерстві з іншими установами і організаціями. А також має бути визначена функціональна модель тристороннього діалогу в рамках системи адміністрації праці, зокрема з питань інспекції праці.

Під час відкриття Проекту виступили  Антоніо Граціозі, Директор групи технічної підтримки з питань гідної праці та Бюро МОП для країн ЦСЄ, Будапешт, Жоакім Пінтадо-Нунеш, провідний спеціаліст Департаменту з питань адміністрації праці, інспекції праці, безпеки та гігієни праці і трипартизму, МОП, Женева.

Від української сторони виступали Людмила Денісова, Голова Комітету ВРУ з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, Віктор Іванкевич, Заступник міністра соціальної політики України, Роман Чернега, Голова Державної служби України з питань праці, Олексій Мірошниченко, Перший заступник Голови СПО сторони роботодавців на національному рівні, Григорій Осовий, Голова СПО репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні.

У своєму виступі Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега зазначив, що важливою частиною роботи Служби є проведення перевірок, на які був мораторій у 2014 році і першій половині 2015 року.

«За ту частину 2015 року, коли був знят мораторій на проведення перевірок Держпраці, за участю Служби повернули близько 124 млн. грн. боргів з виплати заробітної плати на підприємствах. За неповний 2016 рік вже повернуто близько 300 млн. грн. боргів з виплати зарплатні» – наголосив Роман Чернега.

За задумами Проекту «Зміцнення системи інспекції праці і механізмів соціального діалогу» МОП надаватиме допомогу, спираючись на попередній досвід співпраці з Україною, а також на досвід, накопичений у інших країнах.

До уваги братимуться методи й інструменти, вже апробовані в рамках співробітництва з інститутами ЄС.

«Ми беремо участь у цьому Проекті для того, щоб ефективніше реалізовувати покладені на нас функції як сервісного органу, про що постійно йде мова з представниками роботодавців та профспілок, а також функції державного нагляду, перевірок» – зауважив Голова Держпраці.

Національний координатор Проекту, Софія Литвин, представила план реалізації проекту на період до березня 2018 р., який обговорювався та був погоджений для подальшого впровадження.
 


13.10.2016 |

Повернутись назад