Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

За запрошенням керівництва ТОВ «Дніпровський металургійний завод Комінмет», начальник відділу нагляду в металургії і машинобудуванні Управління нагляду в промисловості і на об`єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Дніпропетровській області Ольга Бондаренко взяла участь у підбитті підсумків роботи підприємства за 9 місяців 2016 року.

Учасниками заходу стали також керівники заводських служб, члени профкому, начальники цехів, відділів, майстри, начальники ділянок, уповноважені з охорони праці.

 


Про профілактичну роботу з охорони праці, яка проводиться за підприємстві доповів директор ТОВ «ДМЗ Комінмет» Андрій Мучкін. Він розповів як працює 3-ступеневий контроль за станом охорони праці на підприємстві, який включає в себе:

  • перевірку документації з охорони праці;
  • обходи членами заводської комісії цехів заводу з метою перевірки відповідності виробничих ділянок правилам і нормам охорони праці, промислової санітарії, електробезпеки, пожежної безпеки.

За 9 місяців 2016 року заводською комісією підрозділів заводу виявлено 260 порушень (за аналогічний період 2015 року було 354 порушення). Заборонялась робота 8-ми одиниць обладнання.

«Зниження кількості порушень у порівнянні з 2015 роком говорить про те, що профілактична робота в підрозділах проводиться більш ефективно. Виходячи з вище сказаного, можна відзначити, що керівниками підрозділів і службою охорони праці підприємства приймаються ефективні заходи по створенню безпечних умов праці працівників, які відповідають вимогам нормативних правових актів з охорони праці. – Зазначив Андрій Мучкін.

Начальник відділу нагляду в металургії і машинобудуванні Ольга Бондаренко проінформувала про стан промислової безпеки в Україні та про динаміку виробничого травматизму, причини і наслідки нещасних випадків що відбулися.

Так, за оперативними даними за 9 місяців 2016 року на підприємствах піднаглядових відділу нагляду в металургії і машинобудуванні у Дніпропетровській області сталося 75 випадів загального виробничого травматизму в тому числі, один нещасний випадок зі смертельним наслідком (за аналогічний період 2015 року було травмовано 53 працівники, 2 випадки були смертельними).

«Найчастішими причинами нещасних випадків є порушення трудової і виробничої дисципліни та особиста необережність потерпілого. Смертельні випадки, як правило трапляються через організаційні причини (невиконання вимог інструкцій з охорони праці, порушення трудової і виробничої дисципліни, що в свою чергу відбувається через низький рівень інструктажу працівників перед виконанням робіт підвищеної небезпеки). У меншій мірі постраждалі отримують смертельні травми суто з технічних причин - в основному через незадовільний технічний стан виробничих об'єктів або засобів виробництва». – Зазначила Ольга Бондаренко.

З метою попередження випадків виробничого травматизму, Головне управління нагадує про необхідність посилення уваги до дотримання вимог безпеки, впровадження заходів профілактики виробничого травматизму, здійснення особливого режиму контролю на тих виробничих ділянках, де сталися нещасні випадки.

У своїй доповіді начальник відділу охорони праці підприємства Мазахір Мурадов розповів, як на підприємстві працює та вдосконалюється система управління охороною праці.

У 2016 році головні фахівці та члени постійно діючої заводської комісії для перевірки знань з питань охорони праці пройшли навчання і перевірку знань в головному навчально-методичному центі Держпраці.

Працівники підприємства забезпечуються засобами індивідуального та колективного захисту, наприклад, за 9 місяців 2016 року було придбано спецодягу та спецвзуття на суму 699781 грн. Всі підрозділи, забезпечені необхідними медикаментами.

Також він нагадав що 21 листопада на підприємстві буде, проводиться комплексна перевірка органами державного нагляду (Головного Управління Держпраці спільно з Державною фітосанітарною інспекцією та Головним управлінням державної служби з надзвичайних ситуацій). Тож він ще раз наголосив начальникам підрозділів на необхідності посилення контролю за додержанням норм та правил з охорони праці та санітарної гігієни в підрозділах.

Сектор взаємодії зі ЗМІ ГУ Держпраці
у Дніпропетровській області
 


12.10.2016 |

Повернутись назад