Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Криворізьким гірничопромисловим управлінням ГУ Держпраці у Дніпропетровській області створено комісію з технічного розслідування групового нещасного випадку, який стався 10 жовтня поточного року з мешканцями будинку №6 вулиці Чешська Центрально-міського району м. Кривий Ріг.

З підозрою на отруєння чадним газом до лікарні була доставлена родина у складі чотирьох осіб: дорослі 1980 і 1984 років народження та дві дитини 2001 і 2005 років народження.

 


За попередньою інформацією ПАТ «Криворіжгаз», які негайно направили на місце трагедії бригаду аварійно-диспетчерської служби, відомо що, нещасний випадок стався через самовільне установлення мешканцями будинку опалювального котла у приміщенні ванної кімнати.

Даний котел було установлено з порушенням державних будівельних норм і правил а також правил безпеки систем газозабезпечення, а саме: застосовувались не сертифікаційні матеріали для підключення газового обладнання; димар з оцинкованої сталі не утеплений, знаходиться в зоні вітрового підпору та встановлений не спеціалізованою організацією без проектної документації. Разом з тим в приміщенні, де установлено котел з  відводом продуктів згоряння в димохід, відсутні вентиляційний канал і сигналізатор мікроконцентрації.

Обставини і причини даного нещасного випадку з’ясовує комісія з технічного розслідування відповідно до Порядку проведення технічного розслідування обставин та причин виникнення аварій пов’язаних з використанням газу в побуті.

За результатами проведення технічного розслідування, будуть розроблені заходи щодо недопущення аналогічних нещасних випадків (аварій). Зміст заходів буде доведений до органів місцевого самоврядування, газорозподільних підприємств, спеціалізованих підприємств з перевірки та прочищення димових та вентиляційних каналів. Контроль за виконанням заходів буде вести Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області. Матеріали розслідування будуть направлені, в тому числі, і до правоохоронних органів.

Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області ще раз звертає увагу мешканців житлових будинків, як багатоквартирних, так і приватних, на обов’язкове суворе дотримання правил безпечного користування побутовими газовими приладами!  Категорично забороняється самовільне улаштування, заміна та переміщення газових приладів! Користуючись проточними водонагрівачами чи опалювальними газовими приладами виконуйте основні вимоги безпеки : перевірте наявність тяги, забезпечте надійну вентиляцію приміщення, для чого відкрийте кватирки вікон, не закривайте решітки вентиляційних каналів, забезпечте постійне провітрювання приміщення. При встановлені в приміщені кухні газових приладів з відводом продуктів згорання в димохід забороняється облаштовувати над газовими плитами витяжну вентиляцію з штучним спонуканням.
 


11.10.2016 |

Повернутись назад