Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Головним управлінням Держпраці у Дніпропетровській області спільно з Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Дніпропетровській області 06 жовтня 2016 року проведено нараду на тему „Виробничий травматизм: причини та шляхи його зменшення”.

 

 


В нараді прийняли участь: начальник управління нагляду  в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Володимир Маціяко, начальник управління виконавчої дирекції Фонду в Дніпропетровській області Надія Братко, заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації – начальник управління трудових відносин, зайнятості населення та умов праці Юрій Петренко,  страхові експерти з охорони праці робочих органів виконавчої дирекції Фонду в Дніпропетровській області; представники департаментів облдержадміністрації: освіти і науки, агропромислового комплексу, керівники та інженери служб з охорони праці підприємств області.

Відкрила нараду начальник управління ВД Фонду в Дніпропетровській області Надія Братко, яка доповіла про стан виробничого травматизму та професійних захворювань на підприємствах, установах, організаціях Дніпропетровської області у 2016 році.

Детальніше про стан виробничого травматизму, професійних захворювань на підприємствах, установах, організаціях Дніпропетровської області за 8 місяців 2016 року та проведену роботу зауважила заступник начальника управління – начальник відділу профілактики виробничого травматизму Оксана Родкіна.

Зазначено, що найбільше зростання виробничого травматизму зареєстровано в галузі виробництва транспортних засобів, транспорту, освіти та інших.

Основними причинами нещасних випадків на багатьох підприємствах є порушення виробничої та трудової дисципліни у тому числі невиконання вимог інструкцій з охорони праці, саме з цих причин постраждало 202 особи, невиконання посадових обов’язків призвело до травмування 40 осіб, порушення технологічного процесу – 30 осіб.

Кількість професійних захворювань у поточному році зменшилась майже на 10%. Найбільша кількість професійних захворювань зареєстровано у вугільному регіоні (м. Павлоград, Першотравенськ, Тернівка) – отримали 274 робітника та Криворізькому регіоні – 164 робітника.

Про здійснення наглядової діяльності Головним управлінням Держпраці у Дніпропетровській області у поточному році доповів начальник управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Володимир Маціяко.

Він зазначив, що на сьогоднішній день, Головним управлінням було перевірено 284 суб’єктів господарювання, 3438 об’єктів господарювання з питань охорони праці та накладено 1415 штрафів за порушення законодавства з охорони праці на суму 450260 грн. З питань додержання законодавства про працю було проведено 908 перевірок, складено та передано до суду 393 протоколи про накладення штрафів, на суму 37281 грн.

Крім того, Головним управлінням постійно проводяться превентивні заходи з метою стримання росту травматизму.

Також на нараді були заслухані звіти начальника відділу охорони праці та промислової безпеки ПрАТ „Євраз Дніпропетровський металургійний завод” Сергія Дзюби та заступника начальника служби охорони праці регіональної філії „Придніпровська залізниця ПАТ „Українська залізниця” Ольги Савченко. про виконання розроблених заходів за результатами розслідування нещасних випадків та покращення стану охорони праці на підприємстві.

Учасниками наради прийняті спільні заходи для недопущення зростання виробничого травматизму та професійних захворювань на підприємствах області.
 


07.10.2016 |

Повернутись назад