Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Фахівцями Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області проведено спільну нараду щодо безпечної експлуатації ліфтового господарства житлового фонду з керівниками спеціалізованих організацій з обслуговування ліфтів.

Захід відбувся під головуванням начальника Головного управління Владислава Снісара. Він зазначив, що необхідність проведення такої наради виникла через те, що більшість ліфтів у місті Дніпро та Дніпропетровській області на даний час знаходяться у критичному стані. Загальна кількість ліфтів житлового фонду складає 8944 од., в тому числі відпрацювали нормативний термін служби 6583 од. Не проведена технічна експертиза 1215 ліфтам, знаходяться у розграбованому стані та виведені з експлуатації власниками 421 ліфт.


Питання ліфтів стало більш актуальним через те, що зараз відбувається процес передачі ліфтів із житлово-комунального господарства до ОСББ, це супроводжується певними проблемами, які стосуються як обслуговування ліфтів, так і заходів безпеки.

Більш детально актуальних проблем торкнувся у своїй доповіді начальник відділу нагляду у будівництві, енергетиці, за об’єктами котлонагляду та підйомними спорудами Андрій Воловицький.

Він зауважив, що на якість технічного стану ліфтів великий вплив має недостатній контроль їх власників за зберіганням устаткування, утриманням будівельної частини у справному стані, освітлення ліфтових установок, машинних приміщень і шахт ліфтів.

Значна частина ліфтів не пройшла технічне опосвідчення через граничний знос несучих елементів і вузлів ліфтового устаткування, а також експлуатується з простроченими термінами планово-попереджувальних ремонтів.

Такий стан ліфтового господарства та відсутність коштів на виконання робіт з обслуговування та ремонту ліфтів стали причиною виникнення нещасних випадків з громадянами, а в окремих випадках неповнолітніми дітьми, які щоденно користуються ліфтами.

Тому необхідно проводити роз’яснювальну роботу з населенням, що на даний момент стає проблемою, адже у багатьох ліфтах навіть немає інструкції з експлуатації. Також необхідно керівникам ліфтових організацій проводити роботу й з обслуговуючим персоналом для поліпшення якості обслуговування.

Основною причиною критичного стану ліфтів є самоусунення власників від рішення питань по утриманню ліфтового господарства, забезпечення його безперебійної і безпечної експлуатації.

До присутніх керівників звернувся Владислав Снісар і запропонував озвучити свої проблемні питання, внести пропозиції, рекомендації, побажання, які Головним управлінням будуть винесені на розгляд Дніпропетровської обласної ради безпечної життєдіяльності населення.

Зі своїми пропозиціями виступили: директор ТОВ СП «Дніпропетровськліфт – 2» Анатолій Дубовик, директор ТОВ СП «Ліфтсервіс Дніпро» Станіслав Кондратович, заступник директора ТОВ «АВС Білд – Сервіс» Артем Рєзнік.

На останок Андрій Іванович подякував присутнім за співробітництво, висловив задоволення налагодженою сумісною роботою Головного управління з керівниками організацій та можливістю оперативного реагування у випадках надзвичайних ситуацій.

За результатами наради та з метою безпечної експлуатації ліфтового господарства міст області та запобіганню нещасних випадків і аварій на ліфтах житлового фонду та закладах соціально-культурної сфери, керівникам підприємств запропоновано:
-    Взяти під особистий контроль безпечне виконання робіт, які пов’язані з ремонтом і обслуговуванням ліфтів, суворо дотримуватися вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці під час виконання робіт.
-    Встановити двосторонній моніторинг та обмін інформацією щодо організації безпечної експлуатації ліфтів та їх технічного стану.
-    Посилити роботу з популяризації безпечних методів користування ліфтами серед громадян та мешканців будинків.

Сектор взаємодії зі ЗМІ ГУ Держпраці
у Дніпропетровській області

 


08.09.2016 |

Повернутись назад