Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Щоб уникнути небажаних наслідків постійного впливу яких-небудь небезпечних або шкідливих чинників важливе значення має правильна організація режиму праці працюючих в ковальсько-пресових цехах.

В ковальско-пресових цехах до небезпечних і шкідливих виробничих чинників відносяться токсичні гази, пил, масляний аерозоль, надлишкова теплота, підвищенний рівень шуму та вібрації, небезпека поразки  електричним струмом, механізми, що рухаються та інші.

 


Санітарно-гігієнічні умови в ковальсько-пресових цехах характеризуються наявністю в повітрі виробничого приміщення шкідливих токсичних речовин: масляного аерозолю, що утворюється при змащуванні штампа;  продуктів згоряння мастильних матеріалів (мінеральних масел, масел тваринного походження, воску, емульсій, водяних розчинів мила, синтетичних масел, графітних мастильних матеріалів); сірчистого газу, оксиду вуглецю, сірководню та інш.  Концентрації  пилоподібних  часток, окалини й графіту, що сдувається повітрям з поверхні матриць, штампів і кувань, у повітрі робочої зони становлять 3,9–4,1 мг/м3 , за пресами можуть досягати 22–138 мг/м3 (при відсутності місцевих відсмоктувачів).

Виділення токсичних газів від нагрівальних печей у молотових і пресових прольотах досягають 3–7 г при спалюванні 1 кг природного газу і 2,2–5,2 г SО2  при спалюванні 1 кг мазуту. У цех попадає до 10% загальної кількості шкідливих речовин, що виділяються при згорянні палива.

Детальніше


06.09.2016 |

Повернутись назад